Szokujące! Tak Amerykanie dbają o sojuszników. Afgańczycy rzucają się na startujący samolot [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Afganistan

Afganistan / Fot. PAP/EPA/STRINGER

Amerykanie opuszczają Afganistan i uciekają z opanowanego w coraz większej części przez Talibów państwa. Obrazy z Kabulu mrożą krew w żyłach, a styl w jakim wojska Stanów Zjednoczonych opuszczają Bliski Wschód jest szokujący.

Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, co pozwoliło Talibom na zajęcie dużej części terytorium kraju i otoczenie stolicy państwa. W niedzielę talibowie wkroczyli do Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Szokujący film z lotniska w Kabulu ukazuje, jak zdesperowani Afgańczycy rzucają się na startujący samolot z amerykańskimi dyplomatami na pokładzie.

Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli z Afganistanu. Na terenie lotniska stłoczyło się kilkuset cywilów afgańskich starając się uciec z kraju przed Talibami. Padają strzały, media donoszą o kolejnych ofiarach śmiertelnych wśród Afgańczyków.

Niestety, jak widać, amerykański sojusznik nic nie robi sobie z dramatu lokalnej ludności. Wojska USA wraz z dyplomatami w popłochu opuszczają Kabul nie licząc się z niczym poza własnym bezpieczeństwem. Amerykanie zostawili na pastwę Talibów swoich afgańskich sojuszników, którzy zaufali sloganom o “niesieniu demokracji i pokoju.” Obrazy z lotniska w Kabulu pokazują mrożącą krew w żyłach panikę miejscowych, oraz bezwzględną ucieczkę Amerykanów.

Afgańczycy rzucają się na samolot

Stany Zjednoczone po raz kolejny udowodniły, że nie liczy się dla nich nic więcej, niż biznes prowadzony na podtrzymywaniu kolejnych konfliktów zbrojnych. Po 20 latach obecności w Afganistanie nie osiągnęli zupełnie nic. Szkolenia miejscowych żołnierzy i inwestowanie dziesiątek miliardów dolarów w obronność tego państwa dały gorzej niż mizerny skutek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Talibowie w kilkanaście dni od rozpoczęcia odwrotu amerykańskich wojsk nie tylko przedarli się przez wszelkie oddziały afgańskiej armii, ale także zdobyli stolice państwa. Teraz “amerykański sojusznik” w niesławie i hańbie opuszcza zdradzonych mieszkańców Afganistanu, którzy próbowali dostać się do samolotów powracających do USA. Jak widać na zamieszczonym filmiku – bezskutecznie.

Administracja Joe Bidena notuje kolejną druzgocącą porażkę na arenie międzynarodowej. Amerykanie po raz kolejny udowadniają, że za nic mają zawierane umowy i sojusze militarne.

Ostatnie wydarzenia na świecie potwierdzają słuszną zasadę, że nie ma bezinteresownych sojuszy, są tylko interesy. Jak widać, interesy amerykańskie w Afganistanie zostały właśnie w dużej części zakończone.

Obrazy z Kabulu powinny być nauczką dla polskiej administracji rządowej. Obóz Zjednoczonej Prawicy przez tak wiele lat wmawiał Polakom, że jedynym gwarantem bezpieczeństwa Rzeczpospolitej jest ścisły sojusz ze Stanami Zjednoczonymi oraz ich obecność wojskowa w Polsce. Jak widać, na armii amerykańskiej nie można polegać. Priorytetem polskiego rządu, powinno być więc dbanie o siłę i samowystarczalność polskiej armii. Żaden sojusz nigdy nie może być główną ostoją obronności państwa. Polacy w swojej historii przekonali się o tym już niejednokrotnie. Czas wyciągnąć wnioski z własnych lekcji, oraz z tego, co obecnie dzieje się na Bliskim Wschodzie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY