Sondaż. Hołownia traci na rzecz Tuska? Zobacz wynik Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Sondaż przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Z badania wynika, że coraz większe poparcie notuje Platforma Obywatelska, kosztem ruchu Szymona Hołowni.
  • Sondaż na zlecenie Social Changes wskazuje, że pośród Polaków największym poparciem nadal cieszy się Zjednoczona Prawica.
  • W opozycji następuje przepływ elektoratu z obozu Szymona Hołownii do partii Donalda Tuska. Platforma Obywatelska zyskała 3 pkt procentowe względem ostatniego badania.
  • Taki sam wynik odnotowała Lewica oraz Konfederacja. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, do Sejmu nie weszłoby PSL-Koalicja Polska oraz Kukiz’15.
  • Zobacz także: Roszczenia żydowskie. Bąkiewicz apeluje do Prezydenta o oficjalne oświadczenie [+WIDEO]

Na stabilne poparcie może liczyć koalicja rządowa. Do Sejmu weszłyby również: Platforma Obywatelska, Polska2050, Lewica i Konfederacja. Sondaż wskazuje, że Hołownia traci najwięcej poparcia względem poprzedniego badania.

Najpopularniejszym wśród Polaków ugrupowaniem politycznym pozostaje Zjednoczona Prawica (34 proc.), której wynik nie zmienił się w stosunku do poprzedniego badania.

W stosunku do poprzedniego badania poparcia partii politycznych sprzed tygodnia Polska 2050 Szymona Hołowni straciła aż 4 punkty procentowe (17 proc.). Głosy te najprawdopodobniej został w opozycji, gdyż o 3 punkty wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej (26 proc.). Sondaż pokazuje sytuację, w której Hołownia traci poparcie na rzecz partii Donalda Tuska, jednak nie zamyka to jeszcze negocjacji koalicyjnych między środowiskami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PSL-Koalicja Polska w najnowszym badaniu straciła 1 punkt i nadal znajduje się „w strefie spadkowej” (2 proc.). Poparcie dla Kukiz’15 rośnie o punkt już w drugim kolejnym badaniu (4 proc.).

Taki sam zysk w najnowszym badaniu zanotowała również Lewica (8 proc.). Ten sam wynik co w poprzednim sondażu uzyskała z kolei Konfederacja ( 8 proc.).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 6-9 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY