Pierwszy komentarz Magierowskiego po zaognionym konflikcie z Izraelem. “Dziękuję Premierowi za wsparcie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Wczoraj Premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że rodzina przebywającego w Polsce ambasadora zostanie przywieziona bezpiecznie do kraju. W mediach wywołało to falę krytyki ze względu na sytuację w Kabulu i uciekających ze stamtąd Afgańczyków. Marek Magierowski w pierwszym komentarzu zdementował informacje o rządowym samolocie, podkreślając, że jego rodzina przyleci do kraju standardowym lotem.
  • Po sobotnio-niedzielnych perturbacjach na lini Polska-Izrael polski ambasador w Tel Awiwie udzielił pierwszego komentarza.
  • Pominął on w swojej wypowiedzi ocenę obecnych działań izraelskiego rządu i odniósł się wyłącznie do rzekomego wysłania rządowego samolotu po rodzinę ambasadora.
  • Podziękował on za udzieloną pomoc Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podkreślając, że jego rodzina powróci do Polski standardowym samolotem rejsowym.
  • Zobacz także: Lapid kłamliwie o Polakach: “Minęły czasy, kiedy krzywdzili Żydów bez konsekwencji”

Ambasador Polski w Izraelu po raz pierwszy zabrał głos w sprawie zablokowania jego powrotu do Tel Awiwu przez izraelskiego Ministra Spraw Zagranicznych Yaira Lapida. Nie skomentował on jednak aktualnych działań rządu Naftaliego Benneta, który krytycznie ocenił podpisanie przez polskiego prezydenta ustawy o nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Podziękował natomiast polskiemu Premierowi za udzielone wsparcie i zaangażowanie w powrocie do Polski najbliższej rodziny ambasadora.

Szanowni Państwo, zorganizowanie „bezpiecznego transportu” nie musi oznaczać wysyłania do Izraela rządowego samolotu

– powiedział Marek Magierowski, odnosząc się do spekulacji na temat wysłania po jego rodzinę rządowego samolotu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaznaczył, że członkowie jego rodziny znajdujące się obecnie w Tel Awiwie przylecą do Warszawy samolotem rejsowym.

Moja rodzina przylatuje do Polski w najbliższym czasie samolotem rejsowym. Ogromne podziękowania za wsparcie Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych

– podkreślił polski ambasador na Izrael.

Premier Morawiecki o bezpiecznym transporcie dzieci Marka Magierowskiego z Izraela do Polski pisał w niedzielę. Opublikowane na Facebooku stanowisko było komentarzem do decyzji ministra spraw zagranicznych Izraela. Dzień wcześniej Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu izraelskiego charge d’affaires z Polski oraz polecił, żeby ambasador Polski nie wracał do Tel Awiwu.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY