Michał Dworczyk: Nie ma przesłanek, aby wybory były przyspieszone

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Dworczyk

Michał Dworczyk / Fot. flickr.com KPRM

Michał Dworczyk powiedział, ze nie ma takich przesłanek, aby wybory były przyśpieszone. Odniósł się do wypowiedzi byłego wicepremiera Jarosława Gowina.
  • Były wicepremier Jarosław Gowin mówił o możliwości przyspieszonych wyborów parlamentarnych, które miałyby się odbyć na wiosnę.
  • Minister Michał Dworczyk: Potrzebny jest nam spokój i systematyczna praca, po to, żeby gospodarka mogła się odbudowywać i takie wybory na pewno nie byłyby dobrym rozwiązaniem.
  • Dworczyk odniósł się również do wypowiedzi szefa MSZ Izraela Jaira Lapida pod adresem Polski.
  • Zobacz także: Wiceszef MSZ o wycieczkach z Izraela do Polski: “Będziemy podejmować odpowiednie decyzje”

Szef Kancelarii Premiera RP, minister Michał Dworczyk powiedział W Polskim Radiu, że nie ma takich przesłanek, aby wybory były przyspieszone. Odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Gowina.

Były wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin przyznał, że prawdopodobne są przyspieszone wybory na wiosnę przyszłego roku.

– Mateusz Morawiecki i inni liderzy PiS wiedzą doskonale, że ich polityka doprowadzi do konieczności głębokich cięć budżetowych. Dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku. Gdy prawda o stanie budżetu dotrze do opinii publicznej, PiS nie będzie miał szansy na zwycięstwo w 2023 r.

– wskazał Gowin w rozmowie z „Super Expressem”.

– W tej chwili Polska wychodzi z pandemii, zresztą tak jak cała Europa, potrzebna nam jest stabilność. Potrzebny jest nam spokój i systematyczna praca, po to, żeby gospodarka mogła się odbudowywać i takie wybory na pewno – w moim przekonaniu – nie byłyby dobrym rozwiązaniem 

– powiedział w Polskim Radiu minister Michał Dworczyk.

Rząd Zjednoczonej Prawicy, po odejściu z koalicji części posłów Porozumienia wraz z jego liderem, nie obawia się o sejmową większość. Chce ją budować w oparciu o polityków Kukiz’15.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dworczyk odniósł się do słów szefa MSZ Izraela

Dworczyk pytany był również, jakie działania podejmie polski rząd wobec działań Izraela, a także samych wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Jaira Lapida.

– Nie ma zgody na szkalowanie dobrego imienia Polski i Polaków. (…) Jeśli chodzi o stricte dyplomatyczne działania, to będziemy odpowiadać adekwatnie do działań naszych partnerów z Izraela

– powiedział Dworczyk.

onet.pl, wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY