Prezydent Afganistanu opuścił kraj. Wkrótce nastąpi przekazanie władzy Talibom

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
osoby w nikabie

osoby w nikabie / fot. flickr.com

Według najnowszych doniesień medialnych, prezydent Afganistanu Aszraf Ghani opuścił kraj i udał się do Tadżykistanu. Natomiast agencja Reuters podaje, że jeszcze dzisiaj w Katarze odbędzie się kolejna tura rozmów pomiędzy Talibami, a ustępującym rządem. W transferze władzy uczestniczyć będą również przedstawiciele amerykańskiego rządu.

Według ustępującej administracji, Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani opuścił kraj i udał się do Tadżykistanu. Takie informacje przekazało tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przedstawiciele talibów upewniali się, czy faktycznie doszło do ucieczki tracącego władzę przywódcy. Z kolei biuro prezydenta nie potwierdziło doniesień oraz miejsca pobytu ze względów bezpieczeństwa.

Informację, że prezydent w niedzielę opuścił kraj, potwierdziła afgańska stacja telewizyjna Tolo News. Powołała się ona na dwa niezależne źródła. O wyjeździe Ghaniego do Tadżykistanu poinformowała także telewizja Al-Arabija

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W sieci pojawiło się również niepotwierdzone nagranie z chwili wsiadania prezydenta Ghaniego na pokład samolotu.

Rozmowy pokojowe w Katarze

Jak podaje agencja Reuters, jeszcze w najbliższych godzinach w Katarze ma się odbyć druga tura negocjacji ws. pokojowego przekazania władzy. Tym razem to delegacja Afganistanu udaje się do miejsca tymczasowego pobytu przedstawicieli talibów. Pojawiła się również informacja, że w rozmowach mają brać udział również przedstawiciele amerykańskiej dyplomacji.

O rozmowach w Katarze poinformował jeden z przedstawicieli zespołu negocjacyjnego. Źródło to przekazało, że w rozmowach uczestniczył będzie Abdullah Abdullah, szef afgańskiej rady ds. pojednania narodowego, instytucji odpowiedzialnej za negocjacje pokojowe w Afganistanie.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY