Niemcy: Nauczyciel porównał szczepienia do Holokaustu. Zajmie się nim policja

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrazek ilustracyjny

Obrazek ilustracyjny / Fot. Ri Butov/Pixabay

Nauczyciel w Berlinie porównał szczepienia przeciw COVID-19 do Holokaustu. Spotyka się teraz z konsekwencjami.
  • Nauczyciel z Niemiec przez porównanie szczepienia do Holokaustu musi liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi ze strony władz oświatowych.
  • Wcześniej policja berlińska prowadziła w jego sprawie śledztwo pod zarzutem „prowadzenia działalności wywrotowej”.
  • Wcześniej polityk z Włoch porównał przepustkę otrzymywaną po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi z Holokaustem.
  • Zobacz także: Australia. Władze przygotowują się na kolejnych pięć lat kwarantanny

Nauczyciel w Berlinie porównał szczepienia przeciw COVID-19 do Holokaustu. Został zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Możliwe, że zostanie złożone doniesienia o przestępstwie.

Mężczyzna od początku pandemii był znany jako koronasceptyk. Na YouTube prowadził kanał „Nauczyciel z Berlina”. Krytykował tam pomysł władz oświatowych, proponujących przeprowadzenie szczepień w szkołach zawodowych.

– W jednym z filmików swoją wypowiedź zilustrował grafiką, w której porównał szczepienia do Holokaustu, mordu dokonanego przez narodowych socjalistów na milionach Żydów w Europie

– opisuje portal rbb24.

Obecnie nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu obowiązków oraz ma zakaz wstępu na teren szkoły. Z informacji uzyskanych przez rbb24 wynika, że teraz musi liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi ze strony władz oświatowych, od których dostał już wcześniej ostrzeżenie. Możliwe jest złożenie doniesienia o przestępstwie.

Już w ubiegłym roku berlińska policja prowadziła śledztwo w sprawie nauczyciela pod zarzutem „prowadzenia działalności wywrotowej”.

Włoski polityk również przywołał Holokaust

Wcześniej Holokaust w dyskusji o szczepienie pojawił się również we Włoszech. Wiceburmistrz miejscowości Bistagno w Piemoncie Riccardo Blengio porównał przepustkę otrzymywaną po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi z obozem koncentracyjnym w Auschwitz.

Wiceburmistrz zamieścił fotomontaż zdjęcia bramy niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Napis „Arbeit macht frei” zamienił na włoskie słowa: „Szczepionka czyni wolnym”.

Wywołało to oburzenie m.in. przewodniczącej wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello. Potępiła ona przywołanie Holokaustu w dyskusji na temat przepustki COVID-19.

Blengio w odpowiedzi na krytykę podkreślił, że aktualnie trwa wręcz polowanie na osoby niezaszczepione. Osoby niechętne szczepieniom zostali zepchnięte do roli obywateli drugiej kategorii i są traktowane jak przestępcy.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY