Ociepa o ustawie medialnej: Zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marcin Ociepa

Marcin Ociepa / Fot. Wojciech Olkuśnik/ PAP

Poseł klubu PiS Marcin Ociepa podał powody, dla których zgodził się ostatecznie poprzeć nowelę ustawy o radiofonii i telewizji. Popiera umowę dwustronną z USA.

Wiceszef MON, poseł klubu PiS Marcin Ociepa stwierdził, że kapitał amerykański powinien być mile widziany w Polsce. – Dzisiaj zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami, która dopuści ich na zasadzie wyjątku do rynku medialnego w Polsce – powiedział.

W piątkowej rozmowie na antenie Polsat News Ociepa pytany był o swoje wcześniejsze deklaracje dotyczące tego, że nie poprze noweli ustawy o radiofonii i telewizji w przedstawionym początkowo kształcie.

Polityk wskazuje, że zostały przygotowane poprawki KRRiT, po drugie jest poprawka Pawła Kuzia dotycząca zakazu możliwości wykupywania stacji przez spółki Skarbu Państwa.

– Więc ta przegłosowana ustawa różni się od wersji pierwotnej. Będzie też zgłoszona trzecia poprawka, która znacznie luzuje te przepisy i mówi o tym, że nie będzie potrzeby koncesji, gdy nadawcy kablowi będą nadawać satelitarnie

– powiedział Ociepa.

Umowa dwustronna z USA

Wiceszef MON podkreślił, że najważniejszym postulatem,  którego jestem zwolennikiem, jest umowa dwustronna z USA. Na uwagę, że w Sejmie nie przegłosowano poprawki mówiącej o takiej umowie, Ociepa odparł, że nie ma potrzeby wprowadzenia takiej zmiany. 

– Można podpisać taką umowę dwustronną, która dopuści Amerykanów na zasadzie pewnego wyjątku do rynku medialnego w Polsce

– powiedział.

Jak podkreślał, w kwestii noweli ustawy medialnej nie można abstrahować od kontekstu politycznego.

–  Doszło do sytuacji, w której cała sprawa tej ustawy, sprawa TVN, została wykorzystana tylko jako pretekst do tego, czy powinny trwać rządy Zjednoczonej Prawicy (…) Siłą rzeczy ja jestem zwolennikiem rządów Zjednoczonej Prawicy

– powiedział Ociepla.

– Fakty są takie, że Amerykanie są mile widziani i ich kapitał powinien być mile widziany w Polsce (…) Dzisiaj zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami, dzięki czemu będą mogli tutaj normalnie funkcjonować. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie

– ocenił Ociepa.

Pytany, czy rozmowy o umowie dwustronnej są prowadzone już dziś, Ociepa odparł, że nie jest uprawniony do podawania takich informacji. Potwierdził jednak, że słyszał o takiej umowie.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY