- Epidemiolodzy uważają, że pięć lat wydaje się dość długim czasem. Ale prawdopodobnie będą potrzebne jeszcze dwa czy trzy lata kwarantanny dla odwiedzających Australię.
- W czwartek po raz pierwszy od wybuchu pandemii w stolicy kraju Canberze wprowadzono lockdown po tym, jak wykryto Covid-19 u jednej osoby.
- W Australii od początku pandemii zarejestrowano łącznie 37 372 przypadków Covid-19 oraz 944 zgony.
- Zobacz także: Słowacja. Lekarze rodzinni odradzają szczepienia przeciw COVID-19. Zobacz dlaczego
Australia przygotowuje się na kolejnych pięć lat kwarantanny dla przybywających z zagranicy. W stolicy kraju, po raz pierwszy od początku pandemii, wprowadzono lockdown.
Władze Terytorium Północnego Australii chcą, by kwarantanna dla przybywających z zagranicy trwała przez kolejne pięć lat. Australijski portal news.com poinformował, że już trwają przygotowania.
Władze regionu typują hotele na potrzeby kwarantanny na co najmniej pięć kolejnych lat. Jeden z obiektów, Howard Springs, jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. przybyszów tygodniowo, czyli 40 proc. wszystkich odwiedzających ten stan.
Departament Infrastruktury, Planowania i Logistyki Terytorium Północnego ogłosił pięcioletni przetarg dla przewoźników autobusowych transportujących przyjezdnych do kraju z głównych lotnisk – w tym w Darwin i Alice Springs – do hoteli kwarantannowych.
Epidemiolodzy przyznają, że pięć lat wydaje się dość długim czasem. Prawdopodobnie jednak będą jeszcze potrzebne dwa czy trzy lata kwarantanny dla przyjeżdzających do Australii. Poinformował o tym ekspert ds. chorób zakaźnych prof. Peter Collignon z Australian National University w Canberze.
Stolica objęta lockdownem
W czwartek w Canberra, stolica Australii, została objęta tygodniowym lockdownem, po tym jak w mieście wykryto pierwsze lokalne zakażenie koronawirusem od ponad roku. Obecność koronawirusa stwierdzono również w ściekach. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domostwa jedynie po to, by załatwić niezbędne potrzeby. Sklepy detaliczne będą zamknięte, a jedzenie będzie można zamawiać jedynie na wynos, podały władze Australijskiego Terytorium Stołecznego.
W Australii od początku pandemii zarejestrowano łącznie 37 372 przypadków Covid-19 oraz 944 zgony. Pomimo niewielkiej skali pandemii kraj zmaga się z niskim poziomem zaszczepienia. W pełni zaszczepionych jest obecnie 20 proc. mieszkańców Australii powyżej 16 roku życia.
polsatnews.pl