Znów wprowadzą restrykcje? Znamy stanowisko wiceszefa Ministerstwa Zdrowia

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Waldemar Kraska

Waldemar Kraska / Fot. flickr.com

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska udzielił wywiadu Telewizji Republika. W rozmowie na antenie tej stacji, Kraska wskazał, że ewentualne obostrzenia wprowadzane zostaną regionalnie. Głównym kryterium wyboru miejsc objętych restrykcjami będzie poziom zaszczepienia oraz liczba zachorowań.
  • Waldemar Kraska był gościem Telewizji Republika. W wywiadzie dla tej stacji, wypowiedział się na temat ewentualnych obostrzeń podczas tzw. czwartej fali zachorowań na COVID-19.
  • Zdaniem wiceszefa resortu zdrowia, rozmiar i rodzaj wprowadzanych restrykcji będzie to zależał od regionu i skali zaszczepienia mieszkańców.
  • Kraska zauważył, że COVID dotknie głównie osoby niezaszczepione. Jego zdaniem naturalne jest to, że jesienią nastąpi wzrost zakażeń.
  • Zobacz także: Wojska USA wyjdą z Polski? To ma być odpowiedź Białego Domu na “Lex TVN”

Kraska mówi o potencjalnie nadchodzących restrykcjach. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia został zapytany o scenariusze rozważane na wypadek, gdyby liczba zakażeń znacznie wzrosła. Kraska powiedział, że rozmiar i rodzaj wprowadzanych restrykcji będzie to zależał od regionu i skali zaszczepienia mieszkańców. Według wiceministra zdrowia obostrzenia będą wprowadzane regionalnie.

Kraska o nadchodzących restrykcjach

“Być może w tych województwach, gdzie będzie dużo nowych zakażeń będą wprowadzane jakieś obostrzenia” – zaznaczył polityk, jednak wykluczył ogólnokrajowy lockdown.

Według niego nie mówi się o zamknięciu całej gospodarki.

“To jest niestety zabójcze dla gospodarek i wiemy, że kolejny lockdown w Polsce miałby ujemne skutki gospodarcze” – podkreślił.

Wiceminister stwierdził też, że w województwach, gdzie odsetek zaszczepionych będzie niższy, więcej osób trafi do szpitali.

Dodał, że już teraz resort przygotowując plan na jesień rozważa, by tam właśnie zwiększyć liczbę łóżek szpitalnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wzrost zakażeń jesienią

Ponadto Kraska zauważył, że covid dotknie głównie osoby niezaszczepione. Jego zdaniem naturalne jest też że jesienią nastąpi wzrost zakażeń.

“To dobre środowisko dla każdego wirusa, również dla koronawirusa. Na pewno zakażeń będzie więcej” – powiedział.

Dodał, że siła czwartej fali zależy od społeczeństwa. – Jeżeli nie zaszczepimy się w następnych tygodniach w dużej liczbie, to niestety tych nowych przypadków będzie stosunkowo wiele – ostrzegł powołując się na prognozy ekspertów, które pokazują, że jeśli tempo szczepień nie przyspieszy, to dzienna liczba zakażeń może dojść jesienią do 14-15 tys.

“Jeżeli te szczepienia będą na tym poziomie co w tej chwili – nie jest to jakiś szał – to myślę, że tych nowych przypadków dziennie może być od 14 do 15 tys.” – powiedział.

“Jest także optymistyczna prognoza, która mówi, że przy dużej liczbie zaszczepionych w najbliższych tygodniach, tych dziennych przypadków może być około tysiąca” – wyjaśnił.

Wiceminister przyznał jednocześnie, że jest zwolennikiem dobrowolnych szczepień.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY