PiS przestraszył się Amerykanów? Marek Suski zapowiada poprawki do lex TVN

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
PiS przestraszył sie Amerykanów i składa poprawki do lex TVN

Poseł PiS Marek Suski / fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Marek Suski zaprezentował dzisiaj w Sejmie poprawki do ustawy medialnej zwanej lex TVN. Wydłużają one okres przejściowy z 6 do 7 miesięcy, dając prywatnym, zagranicznym stacjom na przystosowanie się do polskich przepisów. Zdaniem posła PiS w krajach europejskich panują jeszcze ostrzejsze przepisy medialne.
  • Poseł Prawa i Sprawiedliwości przedstawił dzisiaj w Sejmie poprawki do ustawy medialnej tzw. lex TVN, która zdaniem opozycji zagraża wolności słowa.
  • Marek Suski przekonywał, że poprawki wydłużą okres przejściowy z 6 do 7 miesięcy, aby zagraniczne media mogły dopasować udziały do polskich przepisów.
  • Do ustawy medialnej zostały przyjęte poprawki mające na celu zablokować możliwość odkupu udziałów prywatnych stacji przez Skrab Państwa.
  • Zobacz także: Wojska USA wyjdą z Polski? To ma być odpowiedź Białego Domu na “Lex TVN”

Podczas obecnego posiedzenia Sejmu, posłowie rozpatrywać będą ustawę medialną, która ma zostać poddana pod głosowanie. Marek Suski, prezentując w Sejmie stanowisko klubu PiS w sprawie projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, przekonywał, że przepisy w tej materii w innych krajach są bardziej surowe.

W tych krajach nikt rządom naszych przyjaciół z Unii Europejskiej nie zarzuca braku wolności słowa. Wszystkie kraje bronią swojego rynku medialnego od nadmiernego udziału kapitału z zewnątrz, ponieważ rynek medialny jest bardzo ważnym warunkiem właśnie wolności

– przekonywał Suski.

Na sali plenarnej pojawiły się okrzyki sprzeciwiające się ustawie. Pochodziły one głównie ze strony członków klubu Koalicji Obywatelskiej, dlatego były szef Gabinetu Politycznego Premiera skierował słowa krytyki w stronę posłów Platformy Obywatelskiej.

To wy żeście wyrzucali dziennikarzy z telewizji, z gazet, to wy zakładaliście dziennikarzom podsłuchy, inwigilowaliście dziennikarzy

– przypominał Suski o rządach PO-PSL, który ścigał m.in. dziennikarzy Wprost za ujawnianie afer.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zapewnił również o złożeniu do komisji kultury kilku poprawek w ustawie medialnej, które m.in. wydłużą okres dopasowywania udziałów w stacji telewizyjnej do polskich przepisów z 6 do 7 miesięcy. Wielokrotnie podkreślał również, że intencją pomysłodawców projektu ustawy nie jest likwidacja zagranicznych stacji telewizyjnych, lecz uściślenie obecnych przepisów. Przypomniał również o poprawce posłów Kukiz’15, która została przyjęta, a wprowadza ona zakaz odkupu udziałów zagranicznych mediów przez spółki Skarbu Państwa.

Zgłosimy też poprawki wydłużające okres przejściowy, żeby ta jedna ze stacji, której tak bronicie, mogła dopasować do polskich przepisów swoje udziały 

– powiedział.

My wierzymy w to, że Stany Zjednoczone jako ostoja demokracji i praworządności nie będzie w interesie firmy łamiącej polskie prawo wyciągać konsekwencji 

– mówił poseł PiS, odnosząc do dywagacji po amerykańskiej strone politycznej, zaniepokojonej ustawą medialną.

pr24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY