PiS odzyskał większość w Sejmie? Po reasumpcji głosowania wznowiono obrady

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
wniosek o odroczenie

wniosek o odroczenie / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Marszałek Elżbieta Witek podjęła decyzję, że wniosek o reasumpcję może być głosowany. W konsekwencji odroczenie odrzucono.
  • Marszałek Elżbieta Witek powiedziała po zakończeniu Konwentu Seniorów, że otrzymała wniosek o reasumpcje głosowania ws. odroczenia posiedzenia Sejmu. 
  • Za wnioskiem o odroczenie posiedzenia zagłosowało 225 parlamentarzystów, przeciw było 229, wstrzymała się jedna osoba. Nie głosowało pięciu posłów.
  • Opozycja zapowiedziała wniosek o odwołanie Witek w przypadku decyzji o reasumpcję.
  • Zobacz także: PiS stracił większość? W Sejmie przeszedł wniosek opozycji o odroczenie obrad

Jarosław Sachajko z Kukiz’15 przekonywał, że w głosowaniu o odroczenie posiedzenia doszło do pomyłki. Marszałek Elżbieta Witek podjęła decyzję, że wniosek o reasumpcję może być głosowany. W konsekwencji odroczenie odrzucono.

Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15, stwierdził, że członkowie jego klubu pomylili się w głosowaniu dot. odroczenia obrad. 

– Zakładaliśmy, że będzie to takie odroczenie do jutra, jutro jest czwartek, możemy dalej procedować. Jeśli to mają być kolejne trzy tygodnie rozmów o niczym, to naprawdę trzeba zrobić reasumpcję, bo nie zgadzamy się na takie przerwy i nieprocedowanie ustaw

– powiedział Sachajko.

Witek zaznaczyła, że sejmowi prawnicy stwierdzili, że wniosek o reasumpcję może być głosowany.

– Wina jest ewidentnie moja, bo ja wprowadziłam w błąd, mówiąc do pana Kosiniaka-Kamysza, że to ja zdecyduje do kiedy odroczę posiedzenie. Powiedziałam, że będzie to 15 września

– podkreśliła.

W ponownym głosowaniu wniosek o odroczenie odrzucono. Przeciw głosowało 229 posłów, za było 225. Wstrzymał się Marek Zagórski z PiS, pięć osób w ogóle nie wzięło udziału. Tym razem przeciwko odroczeniu byli wszyscy posłowie Kukiz’15 oprócz Stanisława Tyszki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zgodnie z regulaminem reasumpcja (powtórzenie głosowania) jest możliwa „gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości”.

Opozycja zapowiedziała wniosek o odwołanie Witek

Opozycja jeszcze przed decyzją o reasumpcji zapowiedziała wniosek o odwołanie Witek, jeśli ta się zgodzi.

– Proszę wskazać podstawę prawną do kwestionowania wniosku i głosowania, uszanujcie demokrację

– powiedział minister edukacji Czarnek.

– Żenujący upadek Pawła Kukiza pokazuje ile są koniec końców warte opowieści bezideowych buntowników i antysystemowców. Trasa ani w lewo, ani w prawo prowadzi jak widać w bardzo nieciekawe miejsca

– napisał Maciej Konieczny z Lewicy.

Twitter, Polsat News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY