Demokrata przeciwstawił się swojej partii. Joe Manchin opowiedział się za życiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Manchin

Joe Manchin / fot. twitter

Podczas procesu uchwalania budżetu, demokratyczny senator Joe Manchin dołączył do senatorów republikańskich w głosowaniu, aby zasygnalizować poparcie dla długoletnich poprawek Hyde'a i Weldona. Jest to dwupartyjna klauzula mająca na celu powstrzymanie finansowania aborcji z pieniędzy podatników.

Joe Manchin zagłosował za życiem

Joe Manchin jako jedyny z senatorów partii Demokratycznej zagłosował razem z Republikanami za uwzględnieniem poprawki Hyde’a. Dzięki jego głosowaniu, została on dodana do najnowszej wersji rezolucji budżetowej uwzględniającej korekty Senatu. Manchin wystąpił przeciwko całej swojej partii i w politycznej batalii zagłosował za życiem.

O wydarzeniu informuje oficjalne konto frakcji pro-life wewnątrz partii Demokratycznej – “Democrats for Life”

Przewodnicząca frakcji “Demokraci za Życiem”, Marjorie Dannenfelser wydała w tej sprawie oświadczenie. W imieniu swojego środowiska, wyraża radość z faktu, że Manchin zagłosował za życiem.

„Podczas, gdy większość Amerykanów sprzeciwia się finansowaniu ‘aborcji na żądanie’ przez podatników – większość senackich Demokratów nie ma problemu z ignorowaniem poglądów swoich wyborców. Demokraci w senacie głosują w parze z przemysłem aborcyjnym. Dziękujemy senatorowi Manchinowi za to, że jest godnym uwagi wyjątkiem, stając dziś w obronie nienarodzonych dzieci, ich matek i amerykańskich podatników pro-life. Z kolei nowi senatorowie – Raphael Warnock i Mark Kelly – poniosą konsekwencje swoich głosów przy urnie wyborczej. Nasz zespół terenowy już działa w Georgii i Arizonie, upewniając się, że wyborcy są świadomi ich skrajnego stanowiska w sprawie aborcji”.

Poprawka Hyde’a

Poprawka Hyde’a zatrzymuje finansowanie aborcji z pieniędzy amerykańskich podatników. W zeszłym miesiącu kierowana przez Nancy Pelosi Izba Reprezentantów uchwaliła budżet federalny na kolejny rok fiskalny. Po raz pierwszy od dziesięcioleci nie zawierał on właśnie poprawki Hyde’a i podobnych dodatków.

Dzięki senatorowi Manchinowi oraz głosom Republikanów w Senacie, nowa ustawa budżetowa zawierać będzie ochronę przed finansowaniem zabijania nienarodzonych z budżetu państwa. W ciągu ostatnich czterech dekad poprawka Hyde’a uratowała ponad 2,4 miliona istnień ludzkich.

sba-list.org twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY