Niedzielski: Pracownicy punktów szczepień będą objęci ochroną jak funkcjonariusze publiczni

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. Radio Plus/YouTube

Premier Mateusz Morawiecki zaakceptował to, aby pracownicy punktów szczepień byli objęci ochroną jak funkcjonariusze publiczni.
  • Pracownicy punktów szczepień jako funkcjonariusze publiczni będą objęci szczególną ochroną prawną.
  • Lewica wzywa Kaczyńskiego do zabrania głosu w sprawie ochrony punktów szczepień i ich pracowników.
  • Na początku sierpnia doszło do podpalenia punktów szczepień w Zamościu. Pod koniec lipca doszło również do ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Kolejny dzień bez zgonów

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że premier Mateusz Morawiecki zaakceptował to, aby pracownicy punktów szczepień byli objęci ochroną jak funkcjonariusze publiczni. Decyzja ma związek z nasilającymi się w ostatnim czasie atakami na punkty szczepień.

– Zgodnie z zapowiedzią dziś na posiedzeniu Rady Ministrów omawialiśmy ataki antyszczepionkowców na punkty szczepień oraz kierowanie gróźb wobec personelu medycznego. Premier Morawiecki zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych

– poinformował na Twitterze minister Niedzielski.

Ta decyzja ma związek z ostatnimi atakami na punkty szczepień i groźbami kierowanymi wobec personelu medycznego.

Będą surowsze kary

Funkcjonariusze publiczni to osoby, które w związku z wykonywanym zawodem korzystają na gruncie polskiego prawa karnego ze szczególnej ochrony prawnej. Wiąże się z tym jednak również odpowiedzialność, ponieważ funkcjonariusze publiczni podlegają szczególnej odpowiedzialności karnej.

Od teraz pracownicy punktów szczepień będą objęci szczególną ochroną prawną, która charakteryzuje się tym, że jeśli ktoś dopuści się wobec niego przestępstwa, będzie musiał liczyć się z surowszą karą niż analogiczne zachowanie wobec jakiegokolwiek innego obywatela.

Lewica wezwała Kaczyńskiego

Lewica wezwała Jarosława Kaczyńskiego do przedstawienia w środę w Sejmie informacji dotyczących ochrony punktów szczepień.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej politycy Lewicy przypomnieli o aktach agresji, które dotykały bezpośrednio punkty szczepień i ich pracowników. Przypomniano próbę wtargnięcia do punktu w Grodzisku Mazowieckim oraz podpalenie mobilnego punktu szczepień i powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Zamościu.

– Jarosławie Kaczyński wystąp w Sejmie i powiedz, jakie działania realizujesz w celu ochrony i wzmocnienia działań dotyczących szczepień

– apelował szef klubu lewicy Krzysztof Gawkowski.

salon24.pl, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY