Koniec Gowina w rządzie. Morawiecki podjął decyzję

PILNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin / fot. flickr.com

Premier Mateusz Morawiecki złożył wniosek o odwołanie Jarosława Gowina. Rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że działania Gowina podważają zaufanie do działań rządu.
  • Rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył, że Jarosław Gowin pracował w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie.
  • Jego zdaniem podejmował też „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.
  • Müller: Na razie funkcję ministra rozwoju będzie pełnił osobiście premier Matusz Morawiecki.
  • Zobacz także: Nancy Pelosi wzywa do zablokowania ustawy “zagrażającej roszczeniom żydowskim”

Premier Mateusz Morawiecki złożył wniosek o odwołanie wicepremiera i lidera Porozumienia Jarosława Gowina. Rzecznik rządu Piotr Müller odwołanie Jarosława Gowina z rządu uzasadnił “brakiem współpracy i dialogu w pracach nad projektami wchodzącymi w skład tzw. Polskiego Ładu”.

Odwołanie Jarosława Gowina

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii

– poinformował we wtorek na konferencji prasowej Piotr Müller.

– Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy: zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy 

– powiedział rzecznik rządu.

Przekonywał, że odpowiedzią na kryzys związany z epidemią był i jest nadal Polski Ład, czyli „kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych, pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Müller podkreślił, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Dodał, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.

„Działania Gowina podważają zaufanie do rządu”

W opinii rzecznika rządu Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali zbyt wolno nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie. Gowin krytykował też niektóre pomysły podatkowe zawarte w projekcie podatkowym. Müller zaznaczył, że działania Gowina podważają zaufanie do działań rządu.

Dodał, że w związku ze wskazanymi wątpliwościami premier złożył wniosek o dowołanie Jarosława Gowina.

– Na razie funkcję ministra rozwoju będzie pełnił osobiście premier Matusz Morawiecki

– poinformował Piotr Müller.

tvp.info, pb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY