Konfederacja o ulgach dla imigrantów: Patologia podatkowa, w którą wciąga nas rząd

Imigranci
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki i Michał Urbaniak

Robert Winnicki i Michał Urbaniak / fot. TT/@RuchNarodowy

Politycy Konfederacji odnieśli się do proponowanych w Nowym Ładzie zmian dotyczących opodatkowania osób przyjeżdżających do Polski i rozpoczynających w Polsce pracę. Tzw. "ulga na powrót" jest skierowana do Polaków, ale także osób, które nie miały nigdy polskiego obywatelstwa i nie mieszkały w Polsce. Te będą mogły płacić przez cztery lata mniejszy PiT niż Polacy. Zdaniem Konfederacji jest to sytuacja niesprawiedliwa i skandaliczna.
  • Zdaniem Konfederacji, PiS serwuje Polakom “najwyższą w historii podwyżkę podatków”, a imigrantom ulgi podatkowe.
  • To jest plan osiedlenia, kolonizacji Polski na wzór Europy zachodniej – stwierdził poseł Robert Winnicki.
  • Od dziś można tym bardziej mówić, że PiS jest partią proimigrancką w rozumieniu zachodnim – wskazał.
  • Zobacz także: Nancy Pelosi wzywa do zablokowania ustawy “zagrażającej roszczeniom żydowskim”

Dyrektor biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk skomentował całą sytuację w taki sposób:

“PiS serwuje Polakom odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT, największą w historii podwyżkę podatków, dociskanie biurokratyczne i fiskalne przedsiębiorców i wszystkich ciężko pracujących obywateli. A co PiS serwuje dla imigrantów? Proponuje im ulgi podatkowe nawet na 4 lata.”

“Zaraz usłyszymy od autorów tego projektu czy ze strony lewicy, że Konfederacja jak zwykle mówi głosem polskich rasistów i ksenofobów, którzy mają coś do imigrantów. To nie dotyka tej kwestii. To dotyka kwestii patologii podatkowej, w którą wciąga nas rząd.” – powiedział.

Zdaniem Grabarczyka jest rzeczą niesprawiedliwą sytuacja, w której polscy obywatele muszą płacić wysokie podatki, a obcokrajowcy przyjeżdżający i pracujący w Polsce korzystają ze specjalnych ulg.

Poseł Robert Winnicki:

“Przez sześć lat PiS nie wypracował żadnej sensownej polityki imigracyjnej, poza szerokim otwarciem granic na niekontrolowany napływ cudzoziemców do Polski. Przez sześć lat nie doczekaliśmy się żadnego sensownego programu asymilacji tych, którzy przyjeżdżają. Doczekaliśmy się za to skandalicznego rozwiązania.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Lider Ruchu Narodowego odrzucił narrację sugerującą, że cały projekt ma nakłonić Polaków do powrotu do kraju:

Oczywiście, że nie jest to intencją rządu, ponieważ gdyby tak było, to by dotyczyło to wyłącznie obywateli polskich. (…) To jest plan osiedlenia, kolonizacji Polski na wzór Europy zachodniej. To jest skandal i od dziś można tym bardziej mówić, że PiS jest partią proimigrancką w rozumieniu zachodnim.”

Link do całości konferencji.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY