Jutro Sejm ma zająć się projektem “lex anty-TVN”

WAŻNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
posiedzenie Sejmu

posiedzenie Sejmu / Fot. Wikimedia Commons

Podczas posiedzenia Prezydium Komitetu Politycznego PiS członkowie partii zdecydowali, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejm zajął się projektem noweli ustawy medialnej.

Według PAP, na posiedzeniu Prezydium Komitetu Politycznego zapadła decyzja, aby projekt noweli ustawy medialnej był procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Wcześniej szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że Prezydium Komitetu Politycznego PiS będzie we wtorek po południu rozmawiać m.in. o zmianach w tzw. ustawie medialnej i zdecyduje, czy rozpatrywać je na najbliższym posiedzeniu.

Podczas posiedzenia Prezydium Komitetu Politycznego PiS członkowie partii zdecydowali, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejm zajął się projektem noweli ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. ustawy lex anty-TVN, ustaliła PAP.

Projekt miałby być procedowany na środowym posiedzeniu Sejmu. Wcześniej, 27 lipca, sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła wraz z poprawkami projekt nowelizacji ustawy medialnej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sprawozdanie komisji kultury i środków przekazu o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji znalazło się w opublikowanym po godz. 17 harmonogramie posiedzenia Sejmu. Ma to być pierwszy w środę punkt obrad, o godz. 11.30.

TVN czeka na przedłużenie koncesji

TVN24 wciąż czeka na przedłużenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji, która wygasa 26 września. Wniosek o jej przedłużenie został złożony 18 miesięcy temu. KRRiT twierdzi, że problem leży w „sytuacji właścicielskiej” grupy TVN. Tymczasem grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła 7 lipca do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

– Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego

– napisano w uzasadnieniu.

wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY