W Licheniu tłum modlił się o prawdę i wolność

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skan z kanału: Kecharitomene/Youtube / W bazylice w Licheniu modlił się tłum wiernych.

Największa świątynia w Polsce, bazylika w Licheniu była wypełniona po brzegi. Dosłownie pękała w szwach. Ludzie nie mieścili się w środku, stali również przed nią. Wiele godzin. Przyjechali na wydarzenie pod nazwą: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski.

Modlitwy nocy walki o błogosławieństwo dla Polski zainicjował salezjanin, ksiądz Dominik Chmielewski i Wojownicy Maryi.

Całość czuwania modlitewnego w Licheniu.

Początek spotkania…

Jesteśmy aż tak pięknie zgromadzeni, aby walczyć o błogosławieństwo dla Polski – rozpoczął ksiądz Dominik. – Wielu z was dokładnie wie, w jakiej sytuacji znajdujemy się. O co toczy się walka. Mamy świadomość, że każdy z nas nie jest tutaj przypadkowo. Powstańmy, podnieśmy nasze ręce. Zamknijmy nasze oczy i w ciszy przyjmijmy namaszczenie Duchem Świętym. (…) Chcemy Tobie Maryjo zawierzyć Polskę i nas samych. Twojemu Niepokalanemu Sercu. (…) Niepokalana Dziewico Maryjo, Przeczysta Matko Pana naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa spójrz okiem miłosierdzia swojego na naród nasz, który zwraca się dziś do Ciebie ze wszystkich stron swej ojczyzny i świata. (…) W dobie potężnych zagrożeń duchowych i doczesnych do Twego Niepokalanego Serca uciekamy się. (…) Obdarz władze nasze mądrością i roztropnością, by mając na względzie dobro wspólne i sprawiedliwość rządziły w prawdzie i godziwości. (Od: 22:40 na powyższym nagraniu)

“Jezu Chryste, Ty wiesz, jaka odpowiedzialność spada na tych, którzy sprawują opiekę nad naszą ojczyzną – kontynuował salezjanin.Jest tak ważne, abyśmy zrozumieli sens modlitwy, w sposób szczególny za rządzących. Nie możemy modlić się mając w sercu jakikolwiek gniew, złość, nienawiść. Taka modlitwa nie będzie wysłuchana. Bardzo wielu z nas może nie zgadzać się z wieloma decyzjami wydawanymi przez nasz Rząd, ale modląc się za rządzących nie możemy mieć w sercu złości, nienawiści i gniewu na nich. (…) Proszę was kochani, abyście zobaczyli teraz, do jakiej osoby rządzącej macie w sercu złość, agresję, nienawiść. Proszę was, abyście przebaczyli. (….) W swoim sercu wzbudźmy wielkie pragnienie modlitwy za tych, którzy nami rządzą. Nie tylko tych z pierwszych stron gazet i telewizji, ale tych, którzy pociągają niewidzialnymi sznurkami, o których nie mamy pojęcia. I mają wpływ na naszą ojczyznę. Na decyzje podejmowane w naszej ojczyźnie.” (Od 01:12:40 na powyższym nagraniu)

Przed mszą świętą i w jej trakcie również padły mocne słowa

Trzykrotnie w czasie tzw. pandemii wzrosła liczba pozwów rozwodowych, małżeństwa nie wytrzymują – usłyszeli wierni przed ołtarzem – Przemoc domowa. Ilość interwencji Policji jest nieprawdopodobna. (…) Tak wielu ludzi nie daje sobie rady z lękiem, przerażeniem, paniką. Ludzie są przerażeni. A to przecież dopiero początek boleści. I dobrze wiem, co mówię. I wy też wiecie. (…) Z jaką naiwnością słuchałem różnych autorytetów duchowych: To jest piękny czas teraz. Zamkniemy się w domach. Potworzymy domowe kościoły. Będziemy mieć czas, żeby kochać się, poznawać się nawzajem. Modlić się przed telewizorem, internetem. W telewizorze, internecie nie ma sakramentów. Spróbuj przytulić swoją żonę przez internet. Spróbuj przytulić swoje dziecko przez telewizor. (…) Tak bardzo potrzebujemy dzisiaj wylania ducha prawdy na Polskę, który pokona wszelkie kłamstwo, manipulację. (…) Miłość egzorcyzmuje każdy lęk. Duch lęku, zastraszenia, kontroli, manipulacji tak mocno ingerujący dzisiaj w nasze życie społeczne, szczególnie przez środki masowego przekazu zostanie zdetronizowany. Potrzebujemy chrztu, w miłości Ojca. (…) Jak będziemy przepojeni miłością egzorcyzmujemy piekło z naszej ojczyzny. (Od 03:37:16 na powyższym nagraniu)

Kazanie było długie, ale wyjątkowe

Ksiądz Dominik Chmielewski słynie z niezwykłej charyzmy w głoszeniu kazań. Nie inaczej było i tym razem.

Polacy, macie Boga w sercach? Macie krew w żyłach? Macie dosyć niewoli i cierpienia? Podnieście się do powstania. Musi to być ruch nie krwawy, lecz pobożny. Olbrzymi, nie destrukcyjny – powiedział, ale za chwilę zaznaczył, że to cytat.

Warto wysłuchać całego kazania. Na zaprezentowanym filmie rozpoczyna się ono od 03:56:46. Pada w nim wiele ważnych i mądrych słów, o prawdzie, zniewoleniu, odwadze, walce, kłamstwie. Treści religijne przeplatane są analizowaniem obecnej sytuacji w Polsce.

Nocne modlitwy trwały prawie osiem godzin. Kilka razy zebrani odmawiali różaniec. Wiele było momentów i słów podniosłych. Nie sposób wszystkich przytoczyć w tak krótkim tekście. Zakończyły się po godzinie piątej. Uczestnicy nie ukrywali, że ta noc to dla nich wyjątkowe wydarzenie.

Dziękujemy naszym Pasterzom Dusz, a szczegolnie ks. Dominikowi za te całonocne rekolekcje – napisała Małgorzata Jurczak.

Serdeczne podziękowania dla ks. Dominika Chmielewskiego, Wojowników Maryji, księży Marianów za organizacje tej wspaniałej nocnej modlitwy. Dziękujemy za to wydarzenie, za możliwość uczestniczenia w tych pięknych, mocnych modlitwach, za każde drgnienie serca i duszy niech Matka Najświętsza Wam blogoslawi – czytamy we wpisie Kasi Przybylskiej.

Wszystkie inne komentarze, które widzieliśmy były w podobnym tonie. Pojawiły się też propozycje, aby tego typu adoracje organizowane były również parafiach na terenie całego kraju.

Zbigniew Heliński

Od autora: Prawa do otuchy i modlitwy żaden Rząd ludziom odebrać nie może. Jeśli odbierze oznacza to, że nie jest warty przetrwania w swych godnościach. Z modlitwy czerpaliśmy w najtrudniejszych momentach naszej ojczyzny, od wieków. W dużo poważniejszych pogromach i epidemiach. Dużo większych i dużo bardziej śmiertelnych. Do przetrwania trudnych chwil potrzebne są duch i wola! I ludzie otrzymywali je w świątyniach. Są równie ważne, co zastrzyki. A może nawet ważniejsze… Jak bardzo naród ich potrzebuje, jak mocno lgnie do prawdy niech świadczy opisana noc w Licheniu. Ludzie łakną wartości. Muszą tylko czuć, że nie są udawane. Jeśli takie otrzymają w świątyni, od prawdziwych kapłanów wtedy nie odejdą. Zasłonią własną piersią. A jeśli w narodzie będzie taki duch, jak zaprezentowany, wtedy przetrwamy wszystko. I dlatego tak ważne jest, aby to chronić, a nie z tym walczyć.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY