Już nie Delta czy Lambda. Kolejny wariant koronawirusa atakuje

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay

Zespół belgijskich wirusologów, który przeprowadził testy w domu opieki w Zaventem koło Brukseli, oświadczył, że mieszkańcy placówki zostali zakażeni odmianą Kappa koronawirusa. Wcześniej zaobserwowano go m.in. w Kolumbii, USA czy Wielkiej Brytanii.
  • W belgijskim domu opieki zakaziło się 21 mieszkańców oraz kilkoro członków personelu. 7 osób zmarło. Wszyscy byli zaszczepieni na COVID-19.
  • Zmarli mieli między 80 a 90 lat, część z nich już wcześniej było w złym stanie fizycznym.
  • Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, obecnie w szpitalach w Polsce przebywa 296 chorych z COVID-19, w tym 42 pacjentów podłączonych do respiratorów.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane resortu zdrowia

Wariant Kappa koronawirusa ma pochodzić z Kolumbii. W Stanach Zjednoczonych odpowiada obecnie za około 2% wszystkich infekcji COVID-19. Z kolei pojedyncze przypadki zakażeń tą mutacją koronawirusa zauważono choćby w Wielkiej Brytanii.

Według Kathleen Boydens, kierowniczki medycznej w domu opieki w Zaventem, początkowo zakażone osoby doświadczały tylko łagodnych objawów, „ale po dwóch tygodniach, od 24 lipca, objawy znacznie się pogorszyły”.

W sumie w tym belgijskim domu opieki zakaziło się 21 mieszkańców oraz kilkoro członków personelu. 7 osób zmarło. Wszyscy byli zaszczepieni na COVID-19. Zmarli mieli między 80 a 90 lat, część z nich już wcześniej było w złym stanie fizycznym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, obecnie w szpitalach w Polsce przebywa 296 chorych z COVID-19, w tym 42 pacjentów podłączonych do respiratorów. Resort poinformował, że dla pacjentów z koronawirusem przygotowane jest 6067 łóżek i 595 respiratorów.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY