USA: Obowiązek szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19 w Kalifornii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie na koronawirusa.

Szczepienie na koronawirusa. / Fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Informację podał gubernator stanu, Gavin Newsom za pośrednictwem swojego Twittera. Stan Kalifornia wprowadził obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Informację podał gubernator stanu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jeszcze w lipcu, Gavin Newsom zapowiadał wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków w Kalifornii.
  • W stanie Kalifornia rośnie liczba zakażonych wariantem Delta. Jest on wysoce zaraźliwy i może „powodować poważniejsze choroby” niż poprzednie szczepy koronawirusa.
  • Prawo Kalifornii nakłada na szpitale i inne placówki zdrowia zobowiązanie do sprawdzenia, czy przychodzące tam z wizytą osoby są w pełni zaszczepione. Ośrodki mogą też sprawdzać testy na obecność COVID-19 przyniosły wyniki negatywne.
  • Zobacz także: Trzecia dawka szczepionki. Niedzielski ma wątpliwości. “Nie ma badań potwierdzających wzrost efektywności”

Jeszcze w lipcu gubernator zapewniał, że pracownicy służby zdrowia albo będą musieli się zaszczepić przeciwko COVID-19, albo poddawać się cotygodniowym testom na obecność koronawirusa. Nowe zarządzenie, wydane przez Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego, nie pozostawia jednak wyboru. Głosi, że wszyscy pracownicy służby zdrowia muszą być w pełni zaszczepieni do końca września. Obowiązek szczepień w Kalifornii może zostać rozszerzony na kolejne grupy zawodowe.

Obowiązek szczepień w Kalifornii

Departament Zdrowia Publicznego ogłosił zarządzenie o obowiązku szczepień wśród pracowników medycznych. W stanie Kalifornia rośnie liczba zakażonych wariantem Delta. Jest on wysoce zaraźliwy i może „powodować poważniejsze choroby” niż poprzednie szczepy koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kalifornia rejestruje dziennie średnio 18,3 nowych przypadków koronawirusa na 100 tys. osób. AP zwraca uwagę, że wariant Delta jest przyczyną większości nowych infekcji. Około 63 proc. Kalifornijczyków w wieku od 12 lat wzwyż zostało w pełni zaszczepionych. Kolejne 10 proc. otrzymało jedną dawką preparatu przeciwko wirusowi.

“Odkąd szczepionki stały się dostępne, mimo priorytetowego traktowania pracowników służby zdrowia zwiększa się ich udział wśród nowo zakażonych” – ocenił dr Tomas J. Aragón, urzędnik ds. zdrowia publicznego w Kalifornii cytowany przez Associated Press.

Agencja dodaje, że szpitale i inne placówki zdrowia będą również zobowiązane do sprawdzenia, czy przychodzące tam z wizytą osoby są w pełni zaszczepione lub czy ich testy na obecność COVID-19 przyniosły wyniki negatywne. Obowiązek szczepień w Kalifornii może przesunąć się także na inne grupy społeczne i zawodowe.

W opinii kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego od stycznia koronawirus najczęściej występował w domach opieki społecznej.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY