Straż Graniczna zatrzymała 62 imigrantów. Próbowali nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Podlaska straż graniczna

Straż graniczna / Fot. Twitter/Straż Graniczna

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 62 nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią. Zatrzymano też obywatela Ukrainy.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 62 nielegalnych imigrantów na granicy z Białorusią. Byli to obywatele Iraku, Iranu i Kamerunu. Wszyscy zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

41 mężczyzn, 8 kobiet i 13 dzieci dostało się nielegalnie do Polski z Białorusi. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy, wspieranych przez policję z Sokółki.

W czwartek rzeczniczka POSG, mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że w grupie było 50 obywateli Iraku, 11 obywateli Iranu i jeden Kamerunu. Wszyscy zatrzymani nielegalni imigranci zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Na podstawie postanowień sądowych mogą w tych ośrodkach przebywać cudzoziemcy m.in. zatrzymani podczas nielegalnego przekroczenia granicy, uchylający się od wykonania decyzji o wydaleniu, przebywający na terytorium RP bez wymaganych dokumentów czy wykonujący pracę bez odpowiedniego zezwolenia.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1423264682840821761?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423264682840821761%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F55226894%2Fprzez-bialorus-do-polski-straz-graniczna-zatrzymala-nielegalnych-imigrantow

Setki imigrantów od początku roku nielegalnie próbowało przekroczyć granicę

Dodatkowo, pod zarzutem pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom, zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po kilku z tej grupy imigrantów.

Jak wynika ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG, od początku roku funkcjonariusze tego oddziału na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali 451 osób, które nielegalnie przekroczyły tę granicę.

Imigranci także na Litwie

We wtorek Litewska straż graniczna odesłała na Białoruś kilkudziesięciu imigrantów. Byli to obywatele Iraku, Syrii, Gwinei i Sri Lanki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY