Liderka szwedzkich liberałów: Jeśli Polska i Węgry nie popierają LGBT, to powinny być wykluczone z UE

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Liderka Szwedzkiej Partii Liberalnej Nyamko Sabuni na manifestacji LGBT.

Liderka Szwedzkiej Partii Liberalnej Nyamko Sabuni na manifestacji LGBT. / Fot. Facebook/nyamkosabuni

Liderka Szwedzkiej Partii Liberalnej chce, aby UE zorganizowała szczyt, aby zająć się Polską i Węgrami, które nie popierają LGBT.
  • Liderka Szwedzkiej Partii Liberalnej Nyamko Sabuni zaznaczyła, że jeśli Polska i Węgry nie zgadzają się z wartościami UE, to nie mają nic wspólnego z Europą.
  • Wezwała UE do zorganizowania szczytu, aby zająć się tymi dwoma krajami.
  • Polskę i Węgry określiła mianem „rządzonych autorytarnie”.
  • Zobacz także: Kornecka z nowym stanowiskiem. Gowin przyszedł z pomocą

Liderka Szwedzkiej Partii Liberalnej Nyamko Sabuni stwierdziła, że Polska i Węgry powinny być wykluczone z Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że otrzymywanie pieniędzy z UE nigdy nie powinno być łączone z przepisami anty-LGBTQ.

Nyamko Sabuni wezwała UE do przyjęcia „twardej linii” wobec Polski i Węgier w kwestiach LGBT, nawet jeśli oznacza to, że opuszczą Unię. Kraje te określiła mianem „rządzonych autorytarnie”.

– Współpraca europejska opiera się na szeregu wartości liberalnych. Obejmują one swobodę przemieszczania się, prawa człowieka i rządy prawa

– stwierdziła w artykule opublikowanym dla gazety „Expressen”.

Nyamko Sabuni zaznaczyła, że jeśli Polska i Węgry nie mogą zgodzić się z tymi wartościami, to nie mają nic wspólnego z Europą. Polityk argumentuje dalej, że Unia Europejska powinna zorganizować specjalny szczyt, aby zająć się tymi dwoma krajami.

– Jedną z najważniejszych kwestii na szczycie UE będzie opracowanie nowych, bardziej rygorystycznych zasad dotyczących dobrowolnego wycofania się krajów z Unii i, jeśli to konieczne, być zmuszonym do wykluczenia

– stwierdziła Sabuni.

Wezwała również do odcięcia od unijnych pieniędzy Węgry i argumentowała, że otrzymywanie pieniędzy z UE nigdy nie powinno być łączone z przepisami anty-LGBTQ lub innymi rzekomymi naruszeniami praw człowieka.

KE uderza w Polskę i Węgry

W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska wszczęła kroki prawne przeciwko Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. 

15 czerwca Węgry przegłosowały ustawę, w której znalazł się m.in. zakaz „propagowania homoseksualizmu” w szkołach. Nowe przepisy zaostrzają jednocześnie kary za niektóre przestępstwa związane z pornografią dziecięcą. KE stwierdza, że Węgry ograniczyły prawo do wolności wypowiedzi i niedyskryminacji.

W przypadku Polski Komisja uważa, że władze polskie nie ustosunkowały się w pełni i w odpowiedni sposób do zapytania Komisji dotyczącego charakteru i wpływu uchwał dotyczących tzw. stref wolnych od ideologii LGBT przyjętych przez kilka polskich regionów i gmin.

magnapolonia.org, ec.europa.eu

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY