Donald Tusk o wyborach prezydenckich. “Dajmy sobie z tym już spokój”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / fot. flickr.com

Donald Tusk zadeklarował w czwartek, że nie zamierza startować w nadchodzących wyborach prezydenckich w 2025 roku. Polityk zapewnił również, że nie ma w planach ponownego wyjazdu do Brukseli.
  • Donald Tusk wypowiedział się w czwartek na temat swojego potencjalnego startu w najbliższych wyborach prezydenckich. Lider PO zaprzecza, że wystartuje w 2025 roku.
  • Polityk przyznał, że jego najważniejszym celem jest wygrać wybory parlamentarne. Tusk zapewnił również, że nie zamierza wracać na żadne stanowiska do Brukseli.
  • Tusk przegrał wybory prezydenckie w 2005 roku z Lechem Kaczyńskim. W wyborach w 2010 i 2020 nie kandydował.
  • Zobacz także: Kraków. Mieszkańcy szykują protest przeciwko Majchrowskiemu

Przewodniczący PO wziął w czwartek udział w czacie, podczas którego odpowiadał na pytania internautów. Donald Tusk wypowiedział się m.in. o najbliższych wyborach prezydenckich. Został zapytany, czy wystartuje w 2025 roku.

“Nie” – odpowiedział.

Tusk o spekulacjach na temat jego startu w nadchodzących wyborach prezydenckich

“Ja naprawdę wiem, jakie jest moje zadanie. Dobrze wiem, że dla wielu Polaków nie jestem wymarzonym politykiem. Nie jestem pewien, czy to byłby dobry pomysł. Poza tym mam swoje doświadczenia – przegrałem wybory prezydenckie, nie kandydowałem, znowu nie kandydowałem, choć byłem namawiany przez wielu w Polsce. Dajmy sobie z tym już spokój, nie będzie Tuska prezydenta” – zadeklarował.

“Moim celem jest wygrać wybory parlamentarne, kiedykolwiek one będą i otworzyć wrota dla tych, którzy wierzą, że Polska może być inna” – mówił lider PO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Na początku czatu Tusk został zapytany, czy po ewentualnym zwycięstwie wyborczym nie zamierza znowu wyjechać do Brukseli, by stanąć na czele Komisji Europejskiej. Informację taką podał dziennik “Fakt”.

“Nie po to wróciłem do polskiej polityki i do ciężkiego, wymagającego zadania, jakim jest odsunięcie PiS od władzy i przywrócenie w Polsce normalności, żeby myśleć znowu o jakimś wyjeździe” – powiedział lider PO.

“Zostaję w Polsce i ciężko pracuję z tymi wszystkimi, którzy wierzą w zmianę” – przekonywał.

“Polityka w Polsce i walka o fundamentalnie sprawy jest o wiele bardziej fascynująca i ważniejsza dla każdego z nas” – dodał Tusk.

Tusk przegrał wybory prezydenckie w 2005 roku z Lechem Kaczyńskim. W wyborach w 2010 i 2020 nie kandydował, choć spekulowano o takiej możliwości. W latach 2014-19 był przewodniczącym Rady Europejskiej.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY