Sondaż. Zimny prysznic dla Donalda Tuska. Jak Polacy oceniają jego powrót do PO?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / fot. flickr.com

Najnowszy sondaż nie przynosi pozytywnych wiadomości dla Donalda Tuska. Większość badanych negatywnie ocenia jego powrót do polskiej polityki.
  • Sondaż wykonany przez Instytut Pollster na zlecenie “Super Expressu” jednoznacznie wskazuje, że Polacy negatywnie oceniają powrót Donalda Tuska na stanowisko szefa PO.
  • Niemal połowa Polaków twierdzi, że źle się stało, że były premier wrócił na stanowisko szefa partii.
  • Eksperci uważają, że Donald Tusk kojarzy się Polakom z podniesieniem wieku emerytalnego i ucieczką do Brukseli. W tym zjawisku doszukują się wytłumaczenia wyników najnowszego sondażu.
  • Zobacz także: Były szef NFZ wyznaje: „Niepotrzebnie się zaszczepiłem”

O wynikach nowego sondażu Instytutu Badań Pollster poinformował w czwartek „Super Express”. Jak Polacy oceniają Donalda Tuska? Uczestników badania zapytano, czy to dobrze, że polityk wrócił do kierowania Platformą.

Polacy negatywnie oceniają Tuska

W ocenie aż 44 proc. respondentów źle się stało, że były premier wrócił do szefowania partią. Przeciwnego zdania jest 35 proc. ankietowanych. 21 proc. nie ma zdania na ten temat. Polacy jednoznacznie negatywnie oceniają powrót Donalda Tuska.

Wyniki sondażu skomentował poseł PO Jerzy Borowczak.

“Na tego biednego Tuska wylano wiele pomyj. Przypomina mu się, że uciekł do Brukseli, a pani Szydło to gdzie uciekła?! Też do Brukseli! Ale sądzę, że coraz więcej ludzi będzie popierało Tuska. Będziemy mieli dużą akcję spotkań z Donaldem i ta tendencja z sondażu jeszcze się odwróci” – mówi Jerzy Borowczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ocenie politologa profesora Kazimierza Kika Tusk płaci dziś cenę za lata swoich rządów.

“Tusk kojarzy się z podniesieniem wieku emerytalnego, czy ucieczką na stanowisko do Brukseli” – komentuje prof. Kik.

Kluczowe jest to, że Polska dzieli się na trzy części. Dla tej jednoznacznie anty-PiS wydaje się, że Tusk pokona Jarosława Kaczyńskiego. Po drugiej stronie jest część przeciwna, również bardzo jednoznacznie. I jest grupa ok. 20-30 proc., którzy nie są entuzjastami dawnej PO ani obecnego PiS. I oni przyczyniają się do tego wyniku” – tłumaczy prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 30.07-2.08.2021 r. na próbie 1049 dorosłych Polaków.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY