Sondaż. Koniec dobrej passy KO. Konfederacja tuż nad progiem wyborczym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sejm RP

Sejm RP / Fot. Flickr

Najlepszy wynik w sondażu przeprowadzonym przez firmę Research Partner uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Badanie na panelu Ariadna wskazuje nowe trendy w elektoracie opozycji.
  • Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Research Partner, na najwyższy wynik może nadal liczyć Prawo i Sprawiedliwość.
  • Na drugim miejscu utrzymuje się Koalicja Obywatelska, lecz passa tej partii uległa odwróceniu. Pierwszy raz od miesiąca, środowisko polityczne Donalda Tuska odnotowało spadek w sondażu.
  • W badania opinii publicznej wynika, że poza parlamentem znalazłyby się Kukiz’15 oraz PSL.
  • Zobacz także: USA: Obowiązek szczepień dla pracowników gastronomii

O wynikach badania poinformował Polsat News. Sondaż Research Partner pokazuje, że na polskiej scenie politycznej zdecydowanym liderem pozostaje partia Jarosława Kaczyńskiego, którą wybrało 30,8 proc. respondentów. To o 0,6 proc. więcej niż w sondażu przeprowadzonym w połowie lipca.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska; poparcie tej formacji deklaruje 22 proc. biorących udział w badaniu. Oznacza to spadek o 2,1 pkt. proc.

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, która uzyskała wynik 15,1 proc. W poprzednim sondażu partia byłego prezentera TVN miała 17,4 proc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Próg przekroczyłaby jeszcze Konfederacja (6,9 proc.), która notuje wzrost o 1 pkt. proc. 6,8 proc. ma Lewica, która zaliczyła spadek o 0,7 pkt.

Sondaż wskazuje, że Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe znalazłyby się poza parlamentem. Aż 13,2 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wynosi 65 proc.; w poprzednim badaniu była wyższa o 6 pkt. Sondaż został od 30 lipca do 2 sierpnia na grupie 1040 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY