Segregacja sanitarna w Nowym Jorku. Miejsca publiczne tylko dla zaszczepionych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Burmistrz Nowego Jorku wprowadza segregacje sanitarną

Time Sqaure w Nowym Jorku / fot. Canva

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił we wtorek, że od 16 sierpnia okazanie dowodu szczepienia będzie warunkiem wejścia do restauracji, siłowni, teatrów i innych placówek w mieście. Obowiązek dotyczy również pracowników tych lokali i instytucji.
  • Rządy w państwach zachodnich wprowadzają do życia na różne sposoby utrudnienia dla niezaszczepionych osób.
  • Segregacja sanitarna dotarła również do Stanów Zjednoczonych, gdzie burmistrz Nowego Jorku zarządził nowe przepisy ograniczające dostęp do różnych miejsc publicznych.
  • Tylko osoby zaszczepione po ukazaniu odpowiedniego certyfikatu będą mogły od 16 sierpnia wejść do restauracji, kin, teatrów oraz innych placówek.
  • Bill de Blasio już wcześniej wprowadził przymus szczepień wśród nowojorskich urzędników.
  • Zobacz także: Kamala Harris traci poparcie Amerykanów. Nie ufa jej blisko połowa społeczeństwa

Burmistrz Nowego Jorku ogłosił we wtorek wprowadzenie od 16 sierpnia rygorystycznych przepisów uderzających w swobodę mieszkańców amerykańskiej metropolii. Bill de Blasio pochwalił się, że ograniczenie wejścia do restauracji, siłowni, teatrów oraz innych placówek jest pierwszym takim działaniem na terenie całego kraju, mającym uchronić przed nadejściem kolejnej fali COVID-19.

Nowy Jork to cudowne miejsce, pełne cudów i jeśli jesteś zaszczepiony, jest on dla ciebie otwarty. Masz do niego klucz i możesz otworzyć drzwi. Szczepienie jest dosłownie konieczne dla dobrego, pełnego i zdrowego życia

– powiedział burmistrz Nowego Jorku wprowadzając wymóg posiadania certyfikatu szczepień zapewniającego korzystanie z różnych placówek publicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zapewniał, że takie działanie pozwoli na skuteczniejszą walkę z wariatem Delty koronawirusa, przyspieszając tym samym proces wychodzenia z lockdownu.

To da nam większe możliwości walki z wariantem Delta, a zwalczając wariant Delta będziemy mogli kontynuować naszą odbudowę i ostatecznie pokonać Covid

– kontynuował de Blasio.

Choć przepisy wejdą dopiero od 16 sierpnia to według zapewnień burmistrza wiele prywatnych przedsiębiorstw, restauracji i teatrów wcześniej wprowadziło na własną rękę podobne regulacje. Obsługują oni tylko tych klientów, którzy zostali zaszczepieni, przebyli chorobę oraz udokumentowali ten fakt w specjalnej aplikacji Excelsior Pass, która została uruchomiona przez władze stanowe Nowego Jorku.

To już kolejny krok miejskich władz w kierunku promocji szczepień. Wcześniej burmistrz zapowiedział obowiązek szczepień dla miejskich urzędników.

Według oficjalnych danych, 60 proc. mieszkańców metropolii, w tym 72 proc. dorosłych, otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 55 proc. mieszkańców Nowego Jorku.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY