Węgry zachęcają do przepisowej jazdy. Dla jeżdżących zgodnie z prawem punkty i nagrody

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Przedstawiciele węgierskiej policji wpadli na pomysł, aby nagradzać jeżdżących przepisowo. Została stworzona aplikacja, która przyznaje kierowcom punkty za przepisową jazdę.

Przedstawiciele węgierskiej policji wpadli na pomysł, aby nagradzać jeżdżących przepisowo. Została stworzona aplikacja, która przyznaje kierowcom punkty za przepisową jazdę. Punkty będzie można wymieniać na nagrody.

System ten jako pierwszy na świecie będzie nagradzał kierowców za przestrzeganie prędkości. Aplikacja OBBPoint, ma zostać uruchomiona przez węgierską policję z początkiem sierpnia. Będzie ona wkrótce dostępna do pobrania zarówno na Androida, jak i iOS. Aplikacja będzie monitorować prędkość pojazdu i przydzielać punkty za przepisową jazdę.

Nagrody za przepisową jazdę

– Punkty będzie można potem wymieniać na rabaty w sklepach lub prezenty

– donosi portal ungarnheute.hu.

Krótkotrwałe przekroczenie prędkości podczas manewru wyprzedzania nie będzie uważane za złamanie prawa i nie będzie skutkować nie przydzieleniem punktów. Policja uspokoiła kierowców bojących się o prywatność. Aplikacja nie będzie używana do identyfikacji pojazdu lub kierowcy, nie będą również gromadzone dane, z których korzysta.

– Oznacza to również, że za jej pomocą nie będą przydzielane kary tym, którzy przekroczą prędkość podczas korzystania OBBPoint

– informuje totalcar.hu.

Aplikacja również dla dzieci

Pomysłodawcy aplikacji postanowili stworzyć także wersję dla dzieci. Jeśli ich rodzic będzie jeździł zgodnie z przepisami, to dzieci w nagrodę będą mogły bawić się w budowanie postaci funkcjonariuszy policji i śledczych oraz wraz z postępem zebranych punktów wyposażać ich w specjalny sprzęt.

wrc.net.pl, trans.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY