Mobilne punkty szczepień przy parafiach na Podlasiu. Zobacz ile osób skorzystało

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

Ponad 600 osób zaszczepiło się w mobilnych punktach szczepień, które w niedzielę działały przy kościołach na Podlasiu. Akcja była prowadzona tego dnia w 10 katolickich i jednej prawosławnej parafii w regionie.

W Podlaskiem można było w niedzielę zaszczepić się w kilkunastu tymczasowych punktach szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej utworzono ich przy parafiach, m.in. w Łomży, Mońkach, Krypnie, Sejnach, Świętej Wodzie, Dąbrowie Białostockiej czy Siemiatyczach. Mobilne punkty szczepień nie cieszyły się jednak szczególnie dużą popularnością.

W niedzielę wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że w punktach przy 11 parafiach ze szczepień skorzystały w niedzielę w sumie 632 osoby.

Był też punkt na Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy k. Białegostoku. Szczepienia wykonywano też na miejskim stadionie w stolicy województwa, gdzie wieczorem swój mecz w piłkarskiej ekstraklasie rozegrała Jagiellonia. Dane z tych dwóch ostatnich miejsc mają być znane w poniedziałek.

Informując kilka dni temu o niedzielnej akcji, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zachęcał do szczepień; mówił, że są najskuteczniejszą ochroną prze wirusem i powikłaniami.

“Nie chcemy takiej sytuacji, żeby nasze podlaskie szpitale były zajmowane przez osoby, które będą musiały być hospitalizowane z tego tytułu, że uległy zakażeniu i ich stan zdrowia wymaga hospitalizacji” – mówił wojewoda.

Przyznał, że województwo Podlaskie nie jest liderem szczepień, mimo że w regionie są stacjonarne i powszechne punkty szczepień.

Jednak podkreślił, że te akcje trzeba kierować w tej chwili w inne miejsca.

 “Stąd też podjęliśmy ostatnio inicjatywy, by wyjść do osób, które się jeszcze nie zaszczepiły” – dodał.

Do tej pory, według najnowszych danych, w Polsce w pełni zaszczepiono ponad 17,5 mln osób. Łącznie podano niemal 34,5 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY