Lewica apeluje do Ziobry. Proponują 24-godzinne sądy dla antyszczepionkowców

Dodano   2  
  Loading
Totalitarne zapędy Lewicy

Konferencja prasowa Lewicy / fot. Twitter

Lewica zaproponowała ministrowi sprawiedliwości, aby wprowadzić totalitarne rozwiązanie w postaci 24 godzinnych sądów dla antyszczepionkowców, którzy atakują infrastrukturę medyczną. Jest to pokłosie wczorajszego podpalenia mobilnego punktu szczepień w Zamościu.
  • Nasila się napięcie w polskim społeczeństwie, a kontrowersyjne działania rządu oraz mediów polaryzują opinię publiczną.
  • W nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu podpalono mobilny punkt szczepień, co spotkało się ze stanowczą reakcją premiera oraz ministra zdrowia.
  • Posłowie Lewicy zaproponowali ministrowi sprawiedliwości wprowadzenie 24-godzinnych sądów dla antyszczepionkowców.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Wczoraj wieczorem w Zamościu doszło do podpalenia mobilnego punktu szczepień. Premier oraz Minister Zdrowia zdążyli już przedstawić swoje krytyczne stanowisko wobec osób, które dopuściły się czynu zabronionego oferując nagrodę pieniężną za odnalezienie sprawcy.

W międzyczasie swoje trzy grosze dorzucił również szef klubu parlamentarnego Lewicy, Krzysztof Gawkowski. Skrytykował on rząd za bierną postawę w sprawie promowania szczepień przeciwko koronawirusowi, jego zdaniem dającą tym samym możliwość działania ruchom antyszczepionkowym.

Od kilku dni akcje środowiska antyszczepionkowego się jeszcze bardziej wzmogły i przeszły do radykalizmu. Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę, a rząd nie działa. W efekcie mamy do czynienia z takimi wydarzeniami jak w Zamościu. Lewica mówiła od wielu tygodni: trzeba większej promocji akcji szczepionkowej

– powiedział.

Jego zdaniem politycy PiSu od kilku miesięcy filtrują ze środowiskami antyszczepionkowymi. Zarzuca on rządowi oraz kierownictwu partii bierną postawę wobec tego ruchu. W jego odczuciu wpływa to na przeciwników szczepień dając im tym samym większe pole manewru.

Dzisiaj bowiem są podpalenia, tak jak w Zamościu, jutro będą pobicia, a w kolejnych dniach być może morderstwa. Dzisiaj trzeba mocno reagować, bo brak mocnej reakcji będzie powodował większe katastrofy

– sugeruje Gawkowski, pomijając całkowicie agresywną, a wręcz totalitarną retorykę środowisk popierających przymus szczepień.

Lewica: 24-godzinne sądy dla antyszczepionkowców

Lewica zarzucająca narodowcom, czy innym grupom politycznym z prawej strony faszyzm, sama proponuje totalitarne rozwiązania dla swoich przeciwników. Poseł Katarzyna Kotuła w imieniu klubu zaproponowała ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu, Zbigniewowi Ziobro, aby ten rozszerzył sądy 24-godzinne na antyszczepionkowców.

Jako Lewica apelujemy o konkretne działania i wychodzimy dzisiaj z propozycją – o rozszerzenie sądów 24-godzinnych na przypadki występków przeciwko krytycznej infrastrukturze medycznej

– powiedziała Kotuła.

Paweł Krutul przeczytał z kolei apel do komendanta głównego policji gen. Jarosława Szymczyka wraz z pytaniami, czy sprawcom wydarzeń w Grodzisku Mazowieckim postawiono zarzuty karne, czy odnaleziono sprawców podpaleń w Zamościu, a także czy policja planuje zabezpieczenie punktów szczepień.

Zwracamy się do generała Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji i stawiamy następujące pytania: Czy sprawcą zdarzenia w Grodzisku Mazowieckim postawiono już zarzuty karne? Czy odnaleziono sprawców zdarzenia w Zamościu? Czy policja planuje zabezpieczenie innych punktów szczepień w celu przeciwdziałania tego typu zdarzeniom? Apelujemy do generała o wzmocnienie policyjnych patroli wokół punktów szczepień, żeby ludzie tam pracujący, czuli się bezpiecznie. Ruchy antyszczepionkowe nie mogą czuć się bezkarne. 

– podkreślił poseł Lewicy.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
2 sierpnia 2021 21:50

Mają swoje wypróbowane wzorca sowieckie sądy trzyosobowe hurtowo mordowały ludzi, to muszą być ich potomkowie przyjechali tu na ruskich czolgach polskojezyczna V kolumna

angel
Gość
angel
2 sierpnia 2021 22:06

a co lewice to obchodzi ? Ilu sposrod nich sie zaszczepila a ile do tego namawia ? Jka chca zyskac poparcie to niech sie szczepial z tej samej fiolki co sa przeznaczone innym.

POLECAMY