Sportowcy upamiętnili powstańców Warszawską Grandą na Pięści

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawska Granda na Pięści

Warszawska Granda na Pięści

W sobotę 31 lipca br. w Legia Fight Club odbyła się kolejna, 60. Warszawska Granda na Pięści, czyli mecze polsko-warszawskiej ligi bokserskiej. Wydarzenie, które miało miejsce w przeddzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, było jednocześnie oddaniem hołdu walecznym i nieugiętym powstańcom, walczącym z niemieckim okupantem. Podczas Grandy wystąpili artyści polskiej sceny rapowo-patriotycznej. Dochód ze sprzedaży biletów organizatorzy przekażą na kultywowanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Kolejna edycja bokserskiego turnieju

W sobotę 31 lipca br. w Legia Fight Club odbyła się kolejna, 60. Warszawska Granda na Pięści, czyli mecze polsko-warszawskiej ligi bokserskiej. W walkach mogli uczestniczyć zawodnicy wszystkich kategorii wagowych i wiekowych. Podczas turnieju odbywały się mecze towarzyskie, walki młodzieży w ramach WBC Green Belt Challenge, walki seniorów i koneserów. Obecna edycja miała na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego, którego 77. rocznica wybuchu wypada 1 sierpnia 2021 roku.

Mecz LFC vs. Kamil Pietrzyk Boxing Team

W 60. edycji turniej rozegrał się pomiędzy Legia Fight Club a śląskim Kamil Pietrzyk Boxing Team. Po zaciętym boju zwyciężyli Legioniści 12 do 8. Rywale ze Śląska na początku meczu dominowali, dopiero w późniejszych walkach warszawiacy odrobili stracone punkty i zdobyli przewagę. Co ważne, Ślązacy potrafią znakomicie wspierać swoich zawodników podczas walki, a to ważny aspekt psychologiczny. Tego samego niestety nie można powiedzieć o warszawiakach, którzy z małymi wyjątkami w ogóle nie dopingowali swoich zawodników.

Koncert w hołdzie powstańcom

Akcent powstańczy stanowiły występy słowno-muzyczne, które odbyły się w przerwie meczu. Dla zgromadzonej na Łazienkowskiej publiczności zagrali raperzy tworzący utwory o patriotycznym przekazie: Karat MN, D.I.X.I. Charakterny Zbój, Jacol Pewna Pozycja, Patriota TGK, WUEM TPN. Karat MN wraz z Patriotą TGK podczas grandy wykonali utwór „Czuwaj”, którego premiera miała miejsce dzień wcześniej, 30 lipca. Klip promuje najnowszą płytę Karata MN „Nieba Mańka”, która ukaże się już na jesieni.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY