Będzie referendum suwerennościowe? Bąkiewicz: “Polska niepodległość nie jest na sprzedaż”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz. / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Komisja Europejska zagroziła Polsce nałożeniem wielomilionowych kar finansowych, jeśli nie podporządkuje się decyzji TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Czy ma do tego prawo? Przedstawiamy stanowisko Przewodniczącego Rot Marszu Niepodległości i Straży Narodowej Roberta Bąkiewicza.

Co mówi prawo unijne i polskie?

Zgodnie z traktatami unijnym i polskim prawem, KE nie ma prawa, aby wymusić na Polsce podporządkowanie się decyzji TSUE. Według zapisów polskiej Konstytucji oraz utrwalonego orzecznictwa TK normy Konstytucji RP są nadrzędne wobec innych norm prawnych. Dlatego 3 sierpnia Trybunał Konstytucyjny zbierze się ponownie w celu rozpatrzenia wniosku premiera Morawieckiego o zbadanie zgodności wybranych traktatów unijnych z Konstytucją RP.

Jakie jest stanowisko Roberta Bąkiewicza?

Lider Rot Marszu Niepodległości podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział:

Polska suwerenność, polska niepodległość jest nie na sprzedaż – ani za 770 miliardów, ani za jakiekolwiek inne dotacje czy subwencje. My, Polacy, po prostu nie możemy się zgodzić na to, żeby tę suwerenność sprzedawać.

Skandaliczne żądania Komisji Europejskiej

I dodał:

W ostatnim czasie mamy do czynienia z potężnym atakiem na Polskę, atakiem, który domaga się od państwa polskiego przyjęcia wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a jeśli nie, to tak naprawdę poprzez Komisję Europejską Niemcy, Berlin grozi nam, że nie wypłaci nam subwencji czy nie będzie wspierał Polski.

Zdecydowany sprzeciw wobec ograniczania polskiej niezawisłości

Lider Rot Marszu Niepodległości wezwał do zdecydowanego przeciwstawiania się tym zamachom na polską niezawisłość:

Dlatego my, jako Polacy, ponad podziałami powinniśmy bronić się przed tymi zakusami niemieckiego imperializmu i narzucania niemieckiej woli nam, Polakom, na nasze wewnętrzne sprawy, na organizowanie naszego państwa tak jak my, Polacy, chcemy.

Wezwał polskich rządzących, a szczególnie premiera Morawieckiego, do zdecydowanej i jednoznacznej postawy wobec bezprawnych i bezprecedensowych działań KE w sprawie SN. Postulował wprowadzenie zasady symetrii w stosunkach z UE: jeśli nie będzie dotacji dla Polski, to Polska nie będzie płacić składek.

Referendum suwerennościowe

Zapowiedział też zorganizowanie referendum, w którym Polacy będą mogli wypowiedzieć się, czy są za upoważnieniem polskiego rządu do zawieszenia polskich wpłat do Unii Europejskiej w przypadku zastosowania przez instytucje unijne jakichkolwiek sankcji finansowych i prawnych wobec państwa polskiego oraz czy są za odebraniem immunitetu sędziowskiego, prokuratorskiego i parlamentarnego.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY