Francja: Niezaszczepieni uczniowie będą uczyć się zdalnie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maseczka COVID-19

Maseczka COVID-19 / fot. focusonmore.com Wikimedia Commons

Jak podaje francuski minister edukacji, od września tylko niezaszczepieni uczniowie liceów i gimnazjów będą uczyć się w trybie zdalnym przez siedem dni w przypadku wykrycia koronawirusa w ich klasie.
  • Według ministra zdrowia Francji, od września tylko niezaszczepieni uczniowie liceów i gimnazjów będą uczyć się w trybie zdalnym. Trwać to będzie przez siedem dni w przypadku wykrycia koronawirusa w ich klasie.
  • Inny członek rządu zapowiedział, że według planów wymóg posiadania tzw. paszportu sanitarnego w dalekobieżnym transporcie publicznym będzie obowiązywał od drugiego tygodnia sierpnia.
  • Według oficjalnych danych Our World in Data, we Francji podano już niemal 70 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19.
  • Zobacz także: Pracodawcy wprowadzą segregację sanitarną. Wyręczą rząd? Ograniczenia dla niezaszczepionych pracowników

W szkołach podstawowych klasy mają być zamykane po wykryciu już jednego przypadku koronawirusa; na razie nie znane są szczegóły tego rozwiązania. Wiadomo jednak, że niezaszczepieni uczniowie a wyższych szczeblach edukacji będą uczyć się zdalnie w przypadku zakażenia COVID-19 w klasie.

Niezaszczepieni będą uczyć się zdalnie?

W minionym semestrze w razie wykrycia zakażenia w grupach w przedszkolach oraz w klasach 1–3 szkół podstawowych odwoływano zajęcia danej grupy lub klasy. Klasom starszym albo odwoływano zajęcia, albo kierowano je na naukę zdalną; decyzja w tej kwestii należała do dyrektora szkoły.

Rząd Francji zdecydowanie zaleca młodzieży w wieku 12–17 lat szczepienia przeciwko koronawirusowi. Niezaszczepieni będą uczyć się przez 7 dni zdalnie, jeśli w ich klasie wykryty zostanie przypadek COVID-19.

Paszporty covidowe w transporcie publicznym

Minister transportu Jean Djebbari twierdzi, że wymóg posiadania paszportu sanitarnego w transporcie publicznym wejdzie w życie 7-10 sierpnia. Obowiązywał będzie w pociągach wysokiej prędkości TGV oraz w pociągach relacji międzymiastowych.

“Ustawa w sprawie rozszerzenia obowiązku paszportu sanitarnego w miejscach publicznych, w tym w transporcie, jest obecnie rozpatrywana przez Radę Konstytucyjną” – poinformował Djebbari w stacji BFMTV.

„Konieczne będzie okazanie paszportu sanitarnego podczas wyrywkowych kontroli oraz w czasie wejścia do pociągu lub na peron” – oświadczył minister.

„Władze postarają się zrobić to w możliwie najbardziej sprawny i płynny sposób, aby mieć dobrą kontrolę, a jednocześnie nie utrudniać życia podróżnym i nie powodować tworzenia się zbyt długich kolejek”. – dodał.

Djebbari szacuje, że kontrolowanych będzie około 400 tys. pasażerów dziennie.

Według oficjalnych danych Our World in Data, we Francji podano już niemal 70 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. Pierwszą dawkę przyjęło 40 mln obywateli tego państwa. W pełni zaszczepionych jest 30,6 mln osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY