Niemcy: Ks. prof. Dariusz Oko skazany za krytykę “lawendowej mafii”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ks. prof. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko / fot. You Tube/ Kris551000

Niemiecki sąd oskarżył polskiego księdza o "podżeganie do nienawiści” w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym.
  • Sąd w Kolonii w Niemczech skazał w ks. prof. Dariusza Oko na grzywnę w wysokości 4,8 tys. euro w związku z jego artykułem opublikowanym w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.
  • Według Ordo Iuris artykuł ks. prof. Oko omawiał zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków.
  • Doniesienie na ks. prof. Oko złożył prawdopodobnie ks. Wolfgang Rothe, przedstawiony przez Ordo Iuris jako „orędownik błogosławienia w Kościele par homoseksualnych”.
  • Zobacz także: Episkopat Francji komentuje protesty przeciw segregacji sanitarnej. Biskupi po stronie Macrona

Jak podał w poniedziałek Instytut Ordo Iuris, ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez sąd w Kolonii w Niemczech. Zasądzono mu grzywnę w wysokości 4,8 tys. euro w związku z jego artykułem opublikowanym w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”. Wraz z ks. Oko skazano redaktora naczelnego „Thelogisches”, ks. prof. Johannesa Stöhra. Wyrok zapadł w trybie nakazowym. Portal Onet podaje, że grzywna może zostać zamieniona na 120 dni aresztu.

Ks. prof. Dariusz Oko skazany za krytykę “lawendowej mafii”

Według Ordo Iuris artykuł ks. prof. Oko omawiał zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Duchowny analizował m.in. mechanizmy, które wyniosły na wysokie urzędy w Kościele takie osoby jak pozbawiony już godności kościelnych kard. Theodor McCarrick i cytował zgodne opinie papieży nt. tego zjawiska.

Zdaniem mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Ordo Iuris, wyrok budzi wątpliwości, ponieważ ks. prof. Oko w swoim artykule nie wymienił żadnej z grup, które chroni przed „mową nienawiści” art. 130 niemieckiego kodeksu karnego, będący podstawą wyroku skazującego. Według Kwaśniewskiego w wyroku nawet nie wskazano, wobec kogo naukowiec miałby „podżegać do nienawiści”. Ponadto prezes Ordo Iuris wskazał, że wyrok stoi w sprzeczności z wolnością badań naukowych, wolnością sumienia, wolnością słowa i krytyki gwarantowanymi przez niemiecką konstytucję.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Doniesienie na ks. prof. Oko złożył prawdopodobnie ks. Wolfgang Rothe, przedstawiony przez Ordo Iuris jako „orędownik błogosławienia w Kościele par homoseksualnych i promotor zbliżenia postulatów aktywistów LGBT i stanowiska hierarchii niemieckiego Kościoła w ramach niemieckiej +drogi synodalnej+”.

Obaj skazani zapowiedzieli odwołanie od wyroku. Pomocy prawnej udziela im Instytut Ordo Iuris. Oprócz tego uruchomiono stronę internetową, na której można podpisać petycję do sądu w Kolonii oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel w obronie skazanych teologów.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY