Kita o powrocie Donalda Trumpa: “Oni są gotowi zrobić wszystko, aby go zniszczyć” [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / fot. You Tube/ Media Narodowe

Gościem Raportu Geopolitycznego był redaktor portalu "Nowy Ład" Kacper Kita. Tematem programu była bieżąca sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych.
  • Gościem Raportu Geopolitycznego był ekspert “Nowego Ładu” – Kacper Kita.
  • Kita komentując bieżącą sytuację społeczno-polityczną wyprowadza genezę podziałów w społeczeństwie amerykańskim. Jego zdaniem głównymi czynnikami zapalnymi w tej dziedzinie są wzmożona imigracja do kraju oraz rozwarstwienie społeczne w dziedzinie wyznawanych wartości.
  • Ekspert skomentował także kwestię wakatu na stanowisku ambasadora USA w Polsce oraz szanse Donalda Trumpa na ponowny start w wyborach prezydenckich.
  • Zobacz także: Nowy RPO wypowiedział się nt. szczepień. Te słowa mogą zaskakiwać. “Jestem bardzo sceptyczny”

Gość Mediów Narodowych odniósł się do rosnących podziałów w społeczeństwie amerykańskim i kwestii powołania nowego ambasadora USA w Polsce. Kita wypowiedział się także o powrocie Donalda Trumpa do polityki oraz rozważył jego szanse na ponowny start w wyborach prezydenckich.

Na początku programu gość przedstawił genezę rosnących podziałów pośród społeczeństwa amerykańskiego. Jego wypowiedź była komentarzem do przywołanych przez prowadzącego statystyk, które wskazują na wzrost nastrojów pro-secesyjnych w USA. Zdaniem Kity są one wynikiem rosnącej migracji do Stanów Zjednoczonych oraz wzmagającego się wykorzeniania Amerykanów z wartości, na których utworzone zostało ich państwo.

“Mamy te grupy osób, które jednoznacznie identyfikują się z tą historyczną Ameryką. mamy coraz więcej ściąganych masowo imigrantów, którzy zupełnie nie są uczeni tych wartości – wręcz przeciwnie. Dla nich jedyną wartością amerykańską jest celebracja swoich rdzennych tożsamości.” – powiedział Kita.

Demo-liberalna elita odpowiedzialna za podziały społeczno-polityczne w USA?

Ekspert “Nowego Ładu” w swojej wypowiedzi udowadnia radykalizację obu stron sporu społeczno-politycznego w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Kity nowa, demo-liberalna elita w USA jest powodem narastających tarć społecznych, gdyż wprowadza ona celowe podziały między obywatelami. Idą one wzdłuż linii klas społecznych, pochodzenia rasowego, etniczności oraz seksualności społeczeństwa amerykańskiego.

Zdaniem redaktora “Nowego Ładu”, ruch “Make America Great Again” Donalda Trumpa jest odpowiedzią “historycznej” Ameryki na rosnące wpływy establishmentu politycznego w USA. Trump stając się reprezentantem konserwatywnej części społeczeństwa amerykańskiego, stał się równocześnie wrogiem numer 1 dla popierających lewicowo-liberalne elity wyborców.

“Oni są gotowi zrobić wszystko, aby go zniszczyć” – podsumował gość, który mówił o reakcji establishmentu na sukcesy polityczne Donalda Trumpa.

Kacper Kita o powołaniu nowego ambasadora USA w Polsce

Kacper Kita wyraził swoje prognozy dotyczące powołania nowego ambasadora USA na placówkę w Warszawie. Ekspert odniósł się do pogłosek szerzonych przez niektóre portale informacyjne. Mowa o braku udzielenia tzw. agreement kandydatowi na to stanowisko – Markowi Brzezińskiemu.

“Ja byłbym spokojny. Osoba ambasadora nie ma wielkiego znaczenia. Zwłaszcza w sytuacji, w której prezydentem jest Biden. I tak rządzi ten establishment, który podejmuje decyzje dość kolektywnie.” – przyznał Kita.

“Tego ambasadora niekoniecznie poznamy szybko. W warunkach amerykańskich to trochę trwa.” – dodał.

Gość Raportu Geopolitycznego wspomniał o warunkach politycznych w amerykańskim senacie, które mogą znacząco opóźnić wybór nowego ambasadora.

“To nie jest tak, że prezydent może nominować kogo chce. Musi to zatwierdzić Senat, a wiemy, że w Senacie sytuacja jest niestabilna. Jest to 50/50, czyli Republikanie mogą takie kwestie blokować w ramach różnego rodzaju obstrukcji.” -powiedział ekspert “Nowego Ładu”

Kita podsumował potencjalną nominację Marka Brzezińskiego na nowego ambasadora USA w Polsce. Jego zdaniem mogłaby to być decyzja korzystna dla Polski.

“Myślę, że nominacja Marka Brzezińskiego byłaby dla nas korzystna. Moglibyśmy powiedzieć, że nie jest to człowiek, o którym nikt wcześniej nie słyszał. (…) Dla realnej polityki nie będzie to miało dużego znaczenia, ponieważ osoba ambasadora nie będzie dużo znaczyć przy rządach Bidena.” – podsumował.

Kita o powrocie Donalda Trumpa do amerykańskiej polityki

Kacper Kita odniósł się do szans Donalda Trumpa w jego potencjalnym starcie w wyborach prezydenckich 2024. Ekspert skomentował coraz większą aktywność w życiu politycznym byłego prezydenta USA.

“Trump będzie unikał jednoznacznych deklaracji odnośnie tego, czy wystartuje. Będzie aktywny publicznie, aby podtrzymać entuzjazm swoich sympatyków. Będzie to robił, żeby nie zgasło przekonanie, że to on jest postacią nr.1 w Partii Republikańskiej. Natomiast nie będzie jednoznacznie deklarował startu, dopóki nie zacznie się sama kampania. Na pewno nie będzie się deklarował do wyborów mid-terms 2022.” – prognozuje Kita.

“Myślę, że jeżeli zdrowie na to pozwoli, a powinno mu na to pozwolić-to w 2024 roku Trump wystartuje.” – podsumował ekspert.

W pozostałej części programu ekspert rozważa listę potencjalnych kontrkandydatów Donalda Trumpa w ramach prawyborów w Partii Republikańskiej przed wyborami prezydenckimi 2024. Całość programu znajduje się na kanale Mediów Narodowych na You Tube.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY