Joe Biden chce pełnego zatwierdzenia dla szczepionek przeciw COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka na COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 / Fot. pixabay

Prezydent USA Joe Biden oczekuje pełnego zatwierdzenia preparatów używanych do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Akceptacja ze strony amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków ma zwiększyć zainteresowanie szczepieniami.
  • Może dojść do próby wymuszenia decyzji na Agencji ds. Żywności i Leków, co miałoby zwiększyć liczbę chętnych do zaszczepienia.
  • Pełne zatwierdzenie szczepionek pozwoli rządowi obejść pewne przeszkody prawne i regulacyjne.
  • Portal LifeSiteNews.com: Agencja ds. Żywności i Leków to kolejna agencja władzy wykonawczej pod parasolem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sprawdź najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Prezydent USA Joe Biden oczekuje pełnego zatwierdzenia preparatów używanych do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Administracja Bidena wierzy, że akceptacja ze strony amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zwiększy zainteresowanie szczepieniami.

Joe Biden chce wymusić pełne zatwierdzenie dla szczepionek przeciwko koronawirusowi, podaje portal LifeSiteNews.com. Być może dojdzie do próby wymuszenia decyzji na Agencji ds. Żywności i Leków, ponieważ administracja Joe Bidena uważa, że może to zwiększyć zainteresowanie szczepieniem. Media wskazują, że prezydent Biden chce wymusić, ale nie zwraca uwagi na pojawiające się w tej sprawie obawy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności preparatów.

Zatwierdzenie szczepionek ma swoje korzyści

Media zwracają uwagę, że pełne zatwierdzenie szczepionek przeciwko COVID-19 da pewne korzyści. Pozwoli rządowi obejść przeszkody prawne i regulacyjne, które wynikają z obecnego statusu szczepionek. Obecnie korzystanie z preparatów jest możliwe w ramach zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych.

Administracja Bidena wydaje się wierzyć, że zatwierdzenie szczepionek da wolną rękę do dalszych odgórnych polityk rządu federalnego. Są to certyfikaty szczepionkowe i obowiązkowe szczepienia dla większości sektora publicznego i prywatnego.

Byli pracownicy Urzędu ds. Zdrowia, pracujący w administracji Joe Bidena i Baracka Obamy zaznaczają, że oficjalne zatwierdzenie dla szczepionek usunęłoby barierę prawną dla firm i agencji rządowych, które chcą wymagać szczepień dla swoich pracowników i klientów, czytamy w artykule opublikowanym na łamach NBC News.

– FDA nie jest w rzeczywistości niezależną agencją regulacyjną. Jest to po prostu kolejna agencja władzy wykonawczej pod parasolem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Podczas gdy zadaniem FDA jest zapewnienie bezpieczeństwa leków, które mają perspektywy na otwarty rynek, w rzeczywistości politycy i firmy farmaceutyczne regularnie kierują urzędem i manipulują nim, tak jak im się podoba

– podaje LifeSiteNews.com.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY