Antyszczepionkowcy zakłócili konferencję ministra zdrowia. Braun nazwał Niedzielskiego „zbrodniarzem”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. flickr.com

Około 20 sympatyków posła Konfederacji Grzegorza Brauna przyjechało do Jeżowego i zakłóciło konferencję ministra zdrowia. Antyszczepionkowcy ostro dyskutowali z parlamentarzystami.
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjechał do gminy Jeżowe, aby ustalić, jakimi sposobami przekonać obywateli do szczepień.
  • Około 20 zwolenników Konfederacji zakłóciło konferencję ministra. Zgromadzenie zabezpieczało wielu policjantów.
  • Poseł Konfederacji Grzegorz Braun: Niedzielski i cała jego zorganizowana grupa przestępcza – pod sąd.
  • Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek Konfederacji. Chodzi o niedziele wolne od handlu

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski przyjechał do gminy Jeżowe, gdzie najmniej mieszkańców w skali Polski jest zaszczepiona. Konferencję zakłócili antyszczepionkowcy. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun nazwał ministra „zbrodniarzem”.

Około 20 sympatyków posła Konfederacji Grzegorza Brauna przyjechało do Jeżowego, gdzie w miejscowym urzędzie gminy odbyć się miała konferencja ministra zdrowia. Manifestujący przyszli z kartonami i napisami: „stop dyskryminacji”, „stop segregacji sanitarnej”, „przeciw paszportom covidowym, wara od naszych dzieci”.

Organizatorzy, żeby uniknąć konfrontacji, zmienili miejsce konferencji, która z opóźnieniem rozpoczęła się pod ośrodkiem zdrowia w Jeżowem. Antyszczepionkowcy zdążyli się jednak przemieścić i zakłócili konferencję Niedzielskiego.

Antyszczepionkowcy ostro dyskutowali z parlamentarzystami i marszałkiem woj. podkarpackiego Władysławem Ortylem. Zgromadzenie i konferencję ministra zabezpieczało wielu policjantów zarówno umundurowanych jak i w cywilu.

Jeszcze przed konferencją Adama Niedzielskiego głos zabrał poseł Grzegorz Braun, który uczestniczył w spotkaniu w Urzędzie Gminy Jeżowe. Brali w nim udział m.in. minister Niedzielski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl i posłowie PiS z regionu. Braun zaznaczył, że nikt z obecnych na spotkaniu nie miał maseczki.

Braun: Maski dla tresowanych podludzi

– Ponieważ maski to dla was, ludożerki, dla plebsu, dla tresowanych podludzi. A tam wszyscy zachowują się jak dorośli, normalni ludzie

– powiedział Braun.

Poseł Konfederacji podkreślił, że minister Niedzielski wyszedł ze spotkania i nie chciał kontynuować swojej wypowiedzi w jego obecności. Braun powiedział, że było to spotkanie w urzędzie, w godzinach pracy i miał, jako poseł, prawo w nim uczestniczyć.

Po konferencji ministra zdrowia, Braun wyszedł przed mikrofony i nazwał Niedzielskiego „naczelnym zbrodniarzem Rzeczypospolitej”.

– Na szczęście Podkarpacie zachowuje zdrowy rozsądek, a Niedzielski i cała jego zorganizowana grupa przestępcza – pod sąd

– powiedział poseł Braun.

polsatnews.pl, echodnia.eu

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY