Szturm na punkt szczepień! Niedzielski: “To trzeba piętnować”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Atak na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim / fot. pixbay.com Twitter

W niedzielne popołudnie w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury. Spór wywiązał się między pracownikami, a grupką osób, która próbowała dostać się do środka placówki. Zatrzymano dwie osoby.
  • W niedzielne popołudnie doszło do szturmu na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Policja otrzymała zgłoszenie z prośbą o interwencję około godziny 13:30.
  • Zatrzymano dwie osoby, które naruszyły bezpośrednią nietykalność cielesną funkcjonariusza oraz kierowały groźby karalne wobec policjantów.
  • Nagrania z kamer znajdujących się na miejscy pokazują. że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji “Polskie Żółte Kamizelki”.
  • Zobacz także: Porażka izraelskiej strategi? Przywrócono restrykcje epidemiczne

Szturm na punkt szczepień miał miejsce w niedzielne popołudnie. Telefon na policje w Grodzisku Mazowieckim został wykonany około 13:30.

“Około godz. 13:30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu”- przekazała PAP oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Szturm na punkt szczepień skutkował interwencją policji

Policja zatrzymała dwie osoby, które były zaangażowane w bezpośredni kontakt z pracownikami punktu szczepień. Jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 osoby te zwolniono. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu, według informacji policji, rozeszły się.

Chociaż sprawa wygląda na ewidentną ustawkę, odniósł się do niej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję policji za interwencje – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Szturm na punkt szczepień wygląda na zupełnie zaplanowaną akcję mającą na celu dyskredytację osób mających wątpliwości wobec szczepień przeciw COVID-19. Sytuacja dała “wodę na młyn” propagandy rządowej oraz kolejną możliwość dla “reżimowych ekspertów” do piętnowania osób nie chcących brać udziału w eksperymencie medycznym jako “antyszczepionkowców.”

Nagrania z kamer znajdujących się na miejscy pokazują. że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji “Polskie Żółte Kamizelki” i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

“Polskie Żółte Kamizelki” to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających “opór bezprawiu rządu i policji”. Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

rmf24.pl radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY