Szefowa włoskiego MSW krytykuje protesty tzw. antyszczepionkowców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty we Włoszech.

Protesty we Włoszech. / Fot. Twitter/italysingapore

Za blisko dwa tygodnie we Włoszech będą obowiązywały nowe covidowe restrykcje. Do gry wchodzą przetestowane w Izraelu specjalne dokumenty dla osób zaszczepionych na koronawirusa. Włosi od kilku dni protestowali przeciwko segregacji sanitarnej, lecz szefowa MSW nie uważa działań rządu za bezprawne.
  • Przez Włochy przeszła fala protestów tzw. antyszczepionkowców, niezgadzających się na segregację sanitarną.
  • Tamtejszy rząd postanowił w ubiegłym tygodniu wydać rozporządzenie, wnoszące od 6 sierpnia nowe przepisy ograniczające miejsca publiczne dla osób niezaszczepionych.
  • Coraz bardziej na całym świecie władze, wzorem Izraela postanawiają wprowadzać specjalne paszporty dla zaszczepionych.
  • Zobacz także: SONDAŻ. Co Polacy sądzą o ograniczeniach dla niezaszczepionych? Sprawdź wyniki

W ostatnim czasie przez Europę, w tym i przez Włochy przeszły fale protestów tzw. antyszczepionkowców, którzy nie zgadzają się, aby ich władze wprowadzały segregację sanitarną na osoby zaszczepione i niezaszczepione przeciwko COVID-19. Włoska minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese, skrytykowała sobotnie demonstracje za używanie symboli odwołujących się do nazizmu oraz gwiazdy Dawida, które odnosiły się do obecnych poczynań włoskiego rządu.

Obserwujemy z uwagą manifestacje antyszczepionkowców, na które, przypominam, nie wyrażono zgody; także dlatego, że wykorzystano w ich trakcie symbole z przeszłości, na przykład gwiazdę Dawida. Nie ma żadnej dyktatury sanitarnej. Zaszczepienie się ma fundamentalne znaczenie dla zatrzymania pandemii

– stwierdziła minister Luciana Lamorgese.

Włoski rząd wydał rozporządzenie, które do życia wejdzie od 6 sierpnia b.r. Obywatele włoskiej republiki będą musieli okazywać specjalne oświadczenia o zaszczepieniu na koronawirusa lub przebytej chorobie. Taki dokument pozwoli na wejście do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, do kin, teatrów, na siłownie, baseny i inne wydarzenia sportowe.

Wszystkie rozporządzenia rządu mają na celu ochronę zdrowia publicznego. Prawdziwa wolność to móc iść tam, gdzie się chce, nie szkodząc innym

– tłumaczyła w mieście Caserta, szefowa MSW.

Dotychczas we Włoszech szczepienia przeciw Covid-19 zakończyło ponad 30 milionów osób, czyli prawie 56 procent ludności kraju w wieku powyżej 12 lat.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY