W Hiszpanii szczepienia przeciw COVID-19 co roku? Rząd zawarł już umowy na zakup zastrzyków na dwa lata

Dodano   0  
  Loading
Szczepienie na koronawirusa.

Szczepienie na koronawirusa. / Fot. Pixabay

Minister zdrowia Carolina Darias poinformowała, że w Hiszpanii szczepienia przeciwko COVID-19 będą prowadzone co roku. Władze zastanawiają się też nad proponowaniem Hiszpanom trzeciej dawki zastrzyków.
  • Rząd zawarł już umowę na dostawę zastrzyków przeciwko Covid-19 na lata 2022-2023 z koncernami Pfizer i Moderna.
  • Władze Hiszpanii zastanawiają się nad proponowaniem trzeciej dawki szczepionki.
  • Mimo, że w Hiszpanii zaszczepiła się już ponad połowa populacji, to pandemia wciąż się nasila.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce coraz słabszy. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia Carolina Darias ogłosiła, że w Hiszpanii szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się co roku. Rząd podpisał też z producentami umowy na dostawę zastrzyków przeciwko Covid-19 na lata 2022-2023.

Darias: Szczepienia przeciw COVID-19 co roku

Minister zdrowia Carolina Darias w wywiadzie dla radia Onda Cero poinformowała, że w Hiszpanii szczepienia przeciwko COVID-19 będą prowadzone co roku. Wskazała, że opcja ta jest prawdopodobna w związku z nasileniem się pandemii w całym kraju. Co więcej, rząd zawarł już umowy na zakup preparatów przeciwko COVID-19 na najbliższe dwa lata z koncernami Pfizer i Moderna.

Według minister Darias kontrakty z tymi koncernami zostały podpisane w ostatnich dniach. Ich wartość wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Darias przyznała, że władze zastanawiają się nad proponowaniem Hiszpanom trzeciej dawki zastrzyków. Mało tego, minister uważa przyjęcie kolejnej porcji przez jej rodaków za „nieuniknione”.

Resort zdrowia tego kraju podał, że ostatniej doby w Hiszpanii​ wykryto 31,1 tys. zakażeń koronawirusem, czyli najwięcej od stycznia.

Przedstawicielka rządu Pedro Sancheza odnotowała, że choć w całym kraju zaszczepiono już 25 mln osób, czyli ponad połowę populacji Hiszpanii, to pandemia wciąż się nasila.

Nowe restrykcje sanitarne

Wraz z nasileniem się przypadków infekcji koronawirusem od 16 lipca nowe restrykcje sanitarne wprowadziła już ponad połowa wspólnot autonomicznych kraju. Wśród nich są m.in. Katalonia, Galicja oraz Kraj Basków, gdzie regionalny rząd ogłosił nakaz przywrócenia obowiązku noszenia masek.

Z kolei w czwartek władze Wysp Kanaryjskich zatwierdziły obowiązek przedstawiania zaświadczeń o przebyciu szczepień lub negatywnych testów na Covid-19 przed wejściem do placówek gastronomicznych i rozrywkowych. Podobne przepisy wprowadził już rząd Galicji.

www.wnp.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY