Morawiecki w liście przekonuje do Polskiego Ładu. „To nasza droga do europejskiego standardu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki podczas prezentacji programu "Polski Ład".

Polski Ład, Morawiecki, PiS / Fot. YouTube

Premier Mateusz Morawiecki w liście do Polaków przekonuje do rozwiązań Polskiego Ładu. Zaznacza, że Polski Ład jest szansą na zbudowanie klasy średniej dla najszerszej grupy Polaków.
  • Premier Mateusz Morawiecki w liście przekonuje do Polskiego Ładu, czyli planu Prawa i Sprawiedliwości na czas po pandemii.
  • Morawiecki: Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm.
  • W liście premier zaznacza, że Polski Ład jest szansą na zbudowanie klasy średniej.
  • Zobacz także: Morawiecki: Reforma sądownictwa niesatysfakcjonująca. Nawet jest jeszcze gorzej

Premier Mateusz Morawiecki w liście do Polaków przekonuje do rozwiązań Polskiego Ładu. – Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan jak to zrobić! – przekonuje.

– Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia

– napisał szef rządu w liście opublikowanym przez „Super Express”.

– Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan jak to zrobić!

– przekonuje Morawiecki.

Morawiecki w liście: Szansa na budowanie klasy średniej

W liście premier zaznacza, że Polski Ład jest szansą na zbudowanie klasy średniej dla najszerszej grupy Polaków.

– Z myślą o nich wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę

– napisał Morawiecki.

W liście zapowiedział, że w każdej gminie ruszą inwestycje: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora. A to oznacza większe zyski dla przedsiębiorców i tysiące nowych miejsc pracy. Wzrosną także nakłady na służbę zdrowia – do 7 proc. PKB.

W opinii premiera Polski Ład to droga do budowy państwa dobrobytu, a także do europejskiego standardu życia.

– Nie zaczęliśmy wczoraj, pracowaliśmy na to ciężko przez ostatnie lata (…). Nasza gospodarka przetrwała kryzys lepiej, niż większość państw Europy, a bezrobocie należy do najniższych w całej Unii Europejskiej

– podkreślił Mateusz Morawiecki w liście.

wp.pl, businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY