Gowin odbuduje zaufanie? Porozumienie z nowymi władzami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin / fot. TT/@mrpit_gov_pl

Porozumienie wybrało 16 członków prezydium, które musiało zostać uzupełnione po ostatnim rozłamie partii. Do ścisłego kierownictwa należy lider Jarosław Gowin wraz z czwórką wiceprezesów, a także inne ważne osoby w ugrupowaniu w tym posłowie obecnej kadencji. Do prezydium dołączyła również była poseł Lewicy, Monika Pawłowska.
  • Po wielu perturbacjach i wielu odejściach z ugrupowania, Porozumienie uzupełniło wakaty w ścisłym kierownictwie
  • W prezydium znalazł się lider partii Jarosław Gowin oraz jego wiceprezesi, a także kilkunastu innych ważnych polityków
  • Kontrowersyjną postacią w tak ścisłym gronie wydaje się obecność byłej działaczki Lewicy, poseł Moniki Pawłowskiej, która kilka miesięcy temy połączyła siły z Gowinem
  • W trakcie spotkania, kierownictwo rozmawiało na temat przyszłości ugrupowania oraz bieżącej sytuacji politycznej
  • Zobacz także: Gowin: Finalizujemy ustawę ułatwiającą zatrudnianie cudzoziemców

Wczoraj podczas zaplanowanego wcześniej posiedzenia zarządu partii Porozumienie wybrano nowe władze w postaci prezydium, w którego skład wszedł Jarosław Gowin – lider ugrupowania oraz wiceprezesi: Michał Wypij, Stanisław Derehajło, Marcin Ociepa, Magdalena Sroka.

Skład ścisłego kierownictwa partii należącej do koalicji rządzącej, uzupełnili przewodnicząca Konwencji Krajowej i wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, posłanka Monika Pawłowska, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Grzegorz Piechowiak, wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, senatorowie Tadeusz Kopeć i Józef Zając, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy, wiceszef MEiN Wojciech Murdzek oraz sekretarz generalny ugrupowania, poseł Stanisław Bukowiec.

Według informacji przekazanych z wewnątrz prezydium, podczas spotkania zarządu krajowego rozmawiano również o bieżącej polityce i sytuacji ugrupowania. Szczegóły rozmów nie zostały jednak wyjawione, ponadto samo spotkanie było zaplanowane z dużym wyprzedzeniem.

To był wcześniej zaplanowany zarząd, z tego też powodu nasi posłowie nie pojawili się na piątkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS

– mówił członek kierownictwa Porozumienia.

W piątek po południu na wyjazdowym posiedzeniu pod Warszawą zebrał się klubu parlamentarny PiS. Szef klubu Ryszard Terlecki oraz rzeczniczka PiS Anita Czerwińska przekazali, że dominującym tematem podczas spotkania była kwestia realizacji programu Polski Ład, w tym pakietu rolniczego.

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY