Mężczyzna przebrał się za własną żonę, aby polecieć samolotem. Wszystko przez COVIDowie obostrzenia

Dodano   0  
  Loading
osoby w nikabie

osoby w nikabie / fot. flickr.com

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Indonezji. Mężczyzna zakażony koronawirusem postanowił, że przebierze się za swoją żonę, aby wejść na pokład samolotu. Sprawa jednak wyszła na jaw. Wobec mężczyzny zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.
  • Mężczyzna zakażony koronawirusem chciał przedostać się samolotem z Dżakarty do Terante. Postanowił przebrać się za własną żonę.
  • Oszust został zdemaskowany w samolocie, gdy wyszedł z męskiej toalety w męskim ubraniu.
  • Wobec mężczyzny zostaną wyciągnięte konsekwencje karne.
  • Zobacz także: Sanepid straszy: Coraz więcej zakażeń wariantem Delta w Polsce

Informację podaje stacja CNN. Według doniesień stacji mężczyzna był zakażony koronawirsuem. Jednak aby dostać się na pokład samolotu i polecieć z Dżakarty do Ternate w Indonezji, zakażony mężczyzna przebrał się za swoją żonę. 

W tym celu założył nikab zakrywający twarz, a także posługiwał się dowodem osobistym i negatywnym wynikiem testu swojej partnerki.

“Kupił bilet lotniczy na nazwisko żony, zabrał ze sobą jej dokument tożsamości i wynik testu PCR, a także certyfikat szczepienia. Wszystko na nazwisko żony” – tłumaczył szef policji w Ternate Aditya Laksimada.

Sprawa jednak wyszła na jaw, ponieważ stewardessa zauważyła, że pasażer wyszedł z toalety w męskim ubraniu zamiast nikabu.

“Podczas lotu z Dżakarty do Ternate w prowincji Moluki Północne, osoba z obsługi samolotu zauważyła jak pasażer przebiera się w toalecie” – poinformowała wyjaśniająca incydent indonezyjska policja.

Po wylądowaniu samolotu zakażony mężczyzna, który przebrał się za własną żonę został przewieziony do swojego domu, gdzie przebywa w izolacji. Po jej zakończeniu policja zamierza wnieść przeciwko niemu akt oskarżenia.

W Indonezji trwa kolejna fala pandemii Covid-19. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w kraju niemal 34 tys. nowych zakażeń i ponad 1300 zgonów. Od początku pandemii całkowita liczba przypadków Covid-19 w Indonezji wynosi 2,9 mln i ponad 77,5 tys. zgonów.

tvp.info rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY