Bon za szczepienie przeciw COVID-19? “Pomysł jest analizowany”

Dodano   2  
  Loading
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. flickr.com

Gratyfikacje finansowe w formie bonów istnieją na przykład w Grecji. Jasne stanowisko w tej sprawie zabrał Adam Niedzielski. Minister mówił też o płatnych szczepieniach.
  • Minister Niedzielski pytany był w Polsat News o możliwość wprowadzenia bonu za szczepienie przeciw COVID-19.
  • Niedzielski przyznał, że jest zwolennikiem przekonywania ludzi, jednak pomysł wprowadzenia dodatkowych gratyfikacji finansowych za przyjęcie preparatu medycznego jest analizowany przez ministerstwo.
  • Polityk poinformował też, że fundusz odszkodowawczy dla osób z NOP zostanie skierowany do Sejmu już w najbliższym czasie.
  • Zobacz także: Morawiecki ma ważne zadanie. Wyznaczył mu je sam Jarosław Kaczyński

Niedzielski został zapytany o potencjalny bon za szczepienie przeciw COVID-19. Póki co minister nie odkrywa zbyt wielu kart, lecz mówi przede wszystkim o przekonywaniu osób niezaszczepionych.

“Ja jestem zwolennikiem przekonywania. W perspektywie grudnia i porównując to z obecną sytuacją, udało nam się przekonać wiele osób do szczepień” – podkreślił Adam Niedzielski na antenie Polsat News.

Bon za szczepienie przeciw COVID-19 analizowany przez resort zdrowia

Minister zdrowia zaznaczył, że resort ocenia wszelkie podejścia, jakie zostały zastosowane w poszczególnych krajach UE. 

“U nas przede wszystkim zaszczepione są osoby powyżej 70. roku życia. Z młodymi rzeczywiście jest gorzej. Grecja proponuje najmłodszym taki bon, który można wymienić na różne rzeczy” – mówił Niedzielski.

“My na razie takiego pomysłu nie mamy w planach, ale jest on zapisany i analizowany. 70 proc. osób chce się szczepić, a pozostałe osoby mają albo bardzo duże wątpliwości, albo są zadeklarowanymi przeciwnikami szczepień” – dodał minister zdrowia.

Polityk w rozmowie z Polsat News zaznaczył, że do końca września szczepienia będą refundowane z budżetu państwa.

“Zastanawiamy się, jak to będzie wyglądało dalej. Być może preparat byłby darmowy, zaś samo szczepienie płatne” – podkreślił Niedzielski.

“Taka decyzja nie została podjęta (płatne szczepienia od października – red.). Taka decyzja jest również rozważana. Zapewniam wszystkich słuchaczy, że do końca września można się bezpłatnie zaszczepić” – dodał.

Niedzielski o przymusie szczepień pracowników medycznych

Mówiąc o przymusie szczepień, minister nawiązał do sytuacji pracowników medycznych.

“Nawet w tym środowisku istnieje takie przekonanie. Od kiedy miałoby to funkcjonować? To zależy od przebiegu pandemii” – tłumaczył.

Polityk dodał przy tym, że z analiz Ministerstwa Zdrowia wynika, że w IV fali zakażeń koronawirusem apogeum przypadnie na liczbę około 10-15 tys. nowych przypadków na dobę, a to dzięki szczepieniom na COVID.

Portal Wirtualnej Polski twierdzi, że póki co ze słów ministra nie można wyczytać nic o nadchodzącym lockdownie.

“Popatrzmy na to, jak to wygląda w Wielkiej Brytanii. My, przy ewentualnym lockdownie, będziemy analizowali kwestię wyszczepienia w danym regionie” – podkreślił Niedzielski.

Polityk poinformował też, że fundusz odszkodowawczy dla osób z NOP zostanie skierowany do Sejmu już w najbliższym czasie.

“Na najbliższej Radzie Ministrów lub na kolejnej się tą kwestią zajmiemy” – zaznaczył Niedzielski.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Misia
Gość
Misia
23 lipca 2021 11:35

Co mi po bonie, jak zostanę kaleką albo zejdę z tego padołu. Tylko kartele farmaceutyczne się bogacą i nie zamierzają się dzielić swoim bogactwem z ofiarami ich eksperymentów.

Sand
Gość
Sand
23 lipca 2021 16:35

Śmierdzielski może zaoferuje randkę z biedroniem,ew z Jarkiem?

POLECAMY