Niezaszczepieni uczniowie będą dyskryminowani? PAN rekomenduje na nowy rok szkolny

Dodano   7  
  Loading
Klasa w szkole.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Polska Akademia Nauk przedstawiła swoje zalecenia przedstawiła swoje zalecenia na nowy rok szkolny. Wśród nich są m.in. obowiązkowe szczepienia nauczycieli. PAN oceniła też, że w razie potrzeby wprowadzenia nauczania w trybie hybrydowym, w domu powinni pozostać niezaszczepieni uczniowie.
  • Interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 powołano w PAN 30 czerwca 2020 roku.
  • Zespół postuluje obowiązkowe szczepienia nauczycieli, natychmiastowe rozpoczęcie masowej akcji szczepień uczniów i regularne testowanie wszystkich pracowników szkół i dzieci.
  • Niezaszczepieni nauczyciele mieliby zostać odsunięci od pracy.
  • Zobacz także: Izrael testuje nowy lek na COVID-19. Przełom w walce z pandemią?

Swoje zalecenia dla szkół na nowy roku szkolny przedstawił specjalny zespół do spraw COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich są: obowiązkowe szczepienia nauczycieli, natychmiastowe rozpoczęcie masowej akcji szczepień uczniów i regularne testowanie wszystkich pracowników szkół i dzieci. Zdaniem PAN to jedyny sposób, aby w zbliżającym się roku szkolnym uniknąć nauczania zdalnego.

Mamy skuteczną ochronę przeciw COVID-19. Są nią szczepionki, które chronią dorosłych, młodzież i dzieci

– stwierdzono w oświadczeniu.

Interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 powołano w PAN 30 czerwca 2020 roku. Przewodniczącym grupy jest prezes PAN prof. Jerzy Duszyński, zastępcą prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczepmy uczennice i uczniów, szczepmy obowiązkowo personel szkolny i postępujmy w szkołach według opisanych wyżej zasad. Tylko w ten sposób mamy szansę uniknąć nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022 i ochronić dzieci i młodzież przed jego długoterminowymi, niekorzystnymi konsekwencjami, a za rok nie będziemy musieli po raz trzeci rozważać, jak zapewnić naszym dzieciom i młodzieży bezpieczną szkołę

– oświadczył zespół doradczy PAN.

Naukowcy nie są zadowoleni z faktu, że dotychczas niewiele uczniów zaszczepiło się przeciw koronawirusowi. Postulują, żeby w przypadku, gdyby wprowadzono nauczanie hybrydowe, niezaszczepieni pozostali w domach. Chcą też odsunięcia od pracy niezaszczepionych nauczycieli.

Niezaszczepione osoby z grona pedagogicznego i pomocniczego powinny być odsunięte od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie pandemii, szczególnie w okresach jej nasilenia. Postulujemy również jak najszersze propagowanie szczepień przeciw COVID-19 wśród uczniów

– napisali.

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Misia
Gość
Misia
22 lipca 2021 20:46

Nie wierzcie tym fałszywcom z PAN. W USA tzw. “szczepionki” na covid przez niecały rok wywołały więcej NOP-ów niż szczepionki na wszystkie inne choroby w ciągu ostatnich 30 lat (dane z bazy VAERS, prowadzonej przez oficjalne rządowe agendy USA). A jak wiadomo oficjalna statystyka obejmuje tylko od 1% do 10% wszystkich przypadków. Pseudonaukowcy i media głównego nurtu piorą ludziom mózgi. Tu chodzi o ogromne pieniądze. Pewnie w niedługim czasie dochody karteli farmaceutycznych prześcigną dochody producentów broni.

Maciej
Gość
Maciej
22 lipca 2021 22:04

Z doświadczenia wiem, że jak rząd mówi, że czegoś nie będzie to znaczy, że będzie. Trzeba się szykować na jesień. Jak już za dzieci się biorą ze strzykawką to żarty się skończyły. Czarnek stracił już też zaufanie wielu. Nie ważne co mówi. Po czynach ich poznacie.

Ja7
Gość
Ja7
23 lipca 2021 06:53

Więcej ludzi umrze od tych szczepionek niż od covida

Beka z lewaków
Gość
Beka z lewaków
23 lipca 2021 08:41

Jestem TRANSVAXEM. Nie jestem zaszczepiony ale identyfikuję się jako osoba zaszczepiona. Domagam się poszanowania mojego wyboru i nie dyskryminowania. No i jestem też transmaseczkowcem.

Marcin
Gość
Marcin
23 lipca 2021 23:46

Przecież te pseudo szczepionki są guzik warte, bo zaszczepieni też zarażają

Agata
Gość
Agata
24 lipca 2021 09:07

Naukowcy,,,pff..wszyscy ci naukowcy to profesorki siedzące za biurkami i o realnej rzeczywistości wiedzący tyle co nic. Bo z badań im wyszło…a w realnym życiu nie umieją często wyników tych badań wdrożyć bo sie nie da. Co ta PAN ma do gadania w kwestii mojego życia?! Nie zaszczepię się i koniec. Mam do tego prawo, won i wara od mojego ciała debile PYRĆ i reszta!

Zbigniew
Gość
Zbigniew
28 lipca 2021 09:09

A przecież było mówione że małolaty nie chorują. Czy mam rozumieć że akcja szczepionkowej eutanazji idzie za wolno i trzeba mordowac dzieci ub czynić je bezpłodnymi ??

POLECAMY