Dlaczego Kaczyński odwleka operację? “Pojawił się groźny przeciwnik”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński zapowiada walkę z partyjniactwem w Spółkach Skarbu Państwa

Jarosław Kaczyński / Fot. Konferencja naukowa "Konstytucja Solidarności" Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński nadal zwleka z poddaniem się operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Media znalazły co najmniej dwa powody na odwlekanie zabiegu przez prezesa PiS.
  • Prezes PiS ciągle odwleka operację wszczepienia drugiej endoprotezy stawu kolanowego. Operacja miała się odbyć po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.
  • Zdaniem “Super Expressu” Kaczyński odwleka operację również z powodu narastającego zagrożenia ze strony Donalda Tuska i Koalicji Obywatelskiej.
  • Anonimowy członek PiS, który wypowiedział się dla gazety stwierdził, że wybory mogą odbyć się nawet na wiosnę 2022.
  • Zobacz także: Czarnek zostaje na stanowisku. Sejm odrzucił wotum nieufności po burzliwej debacie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pierwszą operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego przeszedł w 2019 roku w otwockim szpitalu. Potem była długa rehabilitacja i plany na zabieg drugiego kolana. Z ustaleń mediów wynikało, że kolejna operacja miała się odbyć po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Inni zwracają uwagę na fakt, że Kaczyński odwleka operację również z innych powodów.

Temat porusza czwartkowy “Super Express”, który zauważył, że prezes coraz częściej utyka. Dziennik jednak doszukuje się powodów, dla których Kaczyński nadal nie poddał się zabiegowi operacyjnemu.

“Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dzieje się tak z dwóch powodów: powrotu do krajowej polityki największego politycznego wroga, czyli Donalda Tuska i możliwych wcześniejszych wyborów na wiosnę” – czytamy.

“SE” w swojej tezie podpiera się stwierdzeniem “ważnego polityka PiS”. Jego zdaniem Kaczyński odwleka operację, ale nie może tego robić w nieskończoność.

“Jarosław odkłada zabieg, ale nie może go przecież odkładać w nieskończoność. Zalecałbym mu przeprowadzenie operacji jak najszybciej, chociaż z tego co wiem, on się do niej nie kwapi, bo to wyłączyłoby go z politycznej aktywności, a bez niego w roli szefa i lidera Zjednoczonej Prawicy, to wszystko może runąć. W dodatku pojawił się groźny przeciwnik, czyli Donald Tusk, którego nie można lekceważyć” – wskazuje informator “Super Expressu.

Zdaniem redakcji gazety, Kaczyński może zrobić sobie przerwę od rządu i aktywnego udziału w polityce do końca roku, aby zająć się swoim zdrowiem. Zdaniem anonimowego rozmówcy “SE” jest to ostatni czas przed wzmożonym okresem pracy w polityce.

“Chyba, że na wiosnę odbędą się wybory… Widzi pan, nigdy nie ma dobrego momentu” – skwitował informator gazety.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY