Czarnek o reformie edukacji w Polsce: “Wara od naszych dzieci”

Dodano   4  
  Loading
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydowanie wypowiedział się na temat coraz większego wpływu ideologii lewicowych w polskich szkołach. "Chcemy, żeby odpowiednie organy państwa stały na straży normalności w szkołach i braku możliwości demoralizacji dzieci" – powiedział opisując nowelizację wzmacniającą rolę kuratora oświaty.
  • Minister Czarnek odniósł się do bieżącej pracy resortu edukacji w Programie 1 Polskiego Radia. Opowiedział on o nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, której wersję roboczą udostępniło MEiN.
  • Nowelizacja dotyczy m.in. prowadzenia zajęć w szkołach lub placówkach przez stowarzyszenia i organizacje. Zgodnie z projektem, dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek przed rozpoczęciem zajęć uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty.
  • Celem ministra edukacji jest wzmocnienie i uwidocznienie głosu rodziców. Przemysław Czarnek pragnie również sprzeciwić się wejściu do szkół organizacji, które zechcą rozszerzać edukację seksualną.
  • Zobacz także: Dlaczego Kaczyński odwleka operację? “Pojawił się groźny przeciwnik”

Minister odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia do bieżących prac resortu edukacji. Czarnek mówił reformie edukacji w Polsce. Chodzi o nowelizację ustawy Prawo oświatowe, której wersję roboczą upubliczniło MEiN. Nowe przepisy miałyby wzmocnić rolę kuratora oświaty.

Jak podaje ministerstwo, nowelizacja dotyczy m.in. prowadzenia zajęć w szkołach lub placówkach przez stowarzyszenia i organizacje. Zgodnie z projektem, dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych w ramach działalności stowarzyszenia lub organizacji w szkole lub placówce uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii, dyrektor szkoły lub placówki, przed rozpoczęciem zajęć będzie obowiązany przedstawić rodzicom niepełnoletniego ucznia lub pełnoletniemu uczniowi pełną informację o celach i treściach realizowanego programu zajęć, a także pozytywną opinię kuratora oświaty, pozytywne opinie rady szkoły lub placówki i rady rodziców oraz materiały wykorzystywane do realizacji programu zajęć. Jednocześnie, projektowane rozwiązanie zakłada, że udział ucznia w zajęciach będzie wymagał pisemnej zgody rodziców niepełnoletniego ucznia lub pełnoletniego ucznia.

Czarnek o reformie polskiej edukacji

Według Czarnka, decydujący głos w sprawie treści nauczanych w szkołach będą mieli rodzice. Zdaniem ministra pierwszeństwo w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkołach państwowych mają nauczyciele.

“Jestem zwolennikiem teorii, że szkoła jest miejscem pracy nauczycieli, którzy uczą i realizują program, a organizacja pozarządowa jest czymś dodatkowym” – dodał.

Jak sam przyznał, głównym celem ministra edukacji jest wzmocnienie i uwidocznienie głosu rodziców.

“Kurator ma otrzymać na odpowiedni czas przed wejściem organizacji do szkoły oraz treść tego, co będzie wykładane w tej szkole, aby sprzeciwić się demoralizacji, indoktrynacji, bo takie rzeczy zdarzają się w wielkich miastach jak Poznań i Warszawa” – stwierdził.

Czarnek pytany był również o kompetencje kuratora, które zostaną rozszerzone w ramach nowej ustawy. Dziennikarz zapytał ministra, czy kuratorium będzie mogło wstrzymać lub podważyć decyzję rodziców o wejściu lub niewejściu organizacji pozarządowej do szkoły.

“Kurator będzie mógł sprzeciwić się wejściu do szkół organizacji, które zechcą rozszerzać edukację seksualną” – odpowiedział Czarnek.

“Wara od naszych dzieci, jeśli chodzi o ideologie lewackie, demoralizujące i indoktrynujące” – powiedział.

Minister był także pytany o przyjętą na Węgrzech ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu w szkołach i przewidującą stworzenie ewidencji osób, które dopuściły się pedofilii.

“Na Węgrzech sprzeciwiono się temu konkretną ustawą o ochronie rodziny. My nie uchwalamy ustawy, chcemy, żeby odpowiednie organy państwa, w tym kurator oświaty, stały na straży normalności w szkołach i braku możliwości demoralizacji dzieci przez jakąś rozszerzoną edukację seksualną” – powiedział Czarnek.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 lipca 2021 12:59

W szkołach nie powinno być ideologii ani tej lewicowej ani “czarnkowej”. Powinna zajmować się nauką i rozwojem fizycznym na wf-ie. Religia to, co innego. Tam to siłą rzeczy muszą być wpajane wartości danej religii. Powinno zostać tak, jak jest pod tym względem. Religia w szkole ale nie obowiązkowa. A poza tym, nie powinno się wpajać przekonań.

Maciej
Gość
Maciej
22 lipca 2021 15:12

Czarnek nie udawaj! Trzeba bronić dzieci przed ideologią szczepionkową, której jesteś apostołem. Szkoda, że taki umysł jak twój został zaprzęgnięty do walki z lewactwem i niestety też z prawdziwym katolicyzmem.

Piotr
Gość
Piotr
22 lipca 2021 17:26

Dlaczego polskie państwowe uczelnie dają punkty za pochodzenie obcokrajowcom w Polsce? Dlaczego ten nierząd płaci trzy razy więcej uczelniom za obcokrajowca, niż za polskiego studenta? Panie Czarnek to jest chore!

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka
23 lipca 2021 03:03

Zgadzam się z Panem Czarnkiem w tej kwestii. W USA edukacja tak się zideologizowała, że nauczyciele zamiast na realizacji programów skupiają się na promocji środowisk LGBT, eliminowaniu “mowy nienawiści” oraz wprowadzaniu zaimków neutralnych płciowo. Dzieci wracają do domów i zamieniają się w małych aktywistów, bo im się wmawia na lekcjach, że każda kobieta należy do klasy uciskanej, a każdy chłopiec to toksyczny prześladowca.

POLECAMY