Breivik sprzeda prawa do filmu o swoim życiu? 10 lat od masakry na wyspie Utoya

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anders Breivik

Anders Breivik / fot. You Tube / Telewizja Republika

10 lat temu 22 lipca 2011 roku Anders Breivik zdetonował ładunek wybuchowy w rządowej dzielnicy Oslo, a następnie dokonał masakry, strzelając z karabinu do uczestników obozu młodzieżówki Partii Pracy. Łącznie zginęło 77 osób, a ponad 200 zostało rannych. Powodem ataku Norwega była polityka migracyjna partii.
  • Morderca z Norwegii odsiaduje wyrok 21 lat pozbawienia wolności. Po 10 latach od masakry na wyspie Utoya, Breivik ma dziś 42 lata.
  • Wiele wskazuje na to, że Breivik sprzeda prawa do filmu i książki o swoim życiu. Za publikację i prawa do filmu chce 8 milionów euro.
  • Norweg odsiaduje wyrok w 3-pokojowej celi w więzieniu w Skien. Ma do dyspozycji pokój do nauki, salę gimnastyczną i kuchnię, dostęp do telewizji i gier wideo.
  • Zobacz także: Public Health England: Szczepionki skuteczne przeciwko wariantowi Delta

Po 10 latach odsiadywania wyroku, Anders Breivik ma dziś 42 lata. Do końca odsiadywania wyroku zostało mu 11 lat. Jego najmłodsza ofiara miała 14 lat. Ostatnią była 16-letnia dziewczyna. Dwukrotnie strzelił jej w pierś, a następnie w głowę. 10 lat od masakry na wyspie Utoya, wiele wskazuje na to, że Breivik sprzeda prawa do filmu o swoim życiu.

Ubrany w mundur policjanta mężczyzna urządził na wyspie Utoya polowanie na przebywającą na niej na obozie młodzież z Partii Pracy. Strzelanina trwała ponad półtorej godziny, a w międzyczasie Breivik sam zadzwonił na policję. Kiedy policjanci dotarli na wyspę, sam złożył broń i oddał się w ich ręce.

Podczas procesu w kwietniu 2012 roku oświadczył, że nie żałuje tego, co zrobił. Mówił, że ataki w Oslo i na wyspie Utoya “były konieczne”, ponieważ ich ofiary zdradziły Norwegię, popierając imigrację.

Breivik sprzeda prawa do filmu o swoim życiu?

10 lat po masakrze, wiele wskazuje na to, że Breivik sprzeda prawa do filmu i książki o swoim życiu. Za publikację i prawa do filmu chce 8 milionów euro. Według nieoficjalnych informacji, w tym celu miał się skontaktować z 20 filmowcami. Nie wiadomo, czy ktoś odpowiedział na propozycję masowego zabójcy.

Brevik zmienił nazwisko na Fjotolf Hansen, odsiaduje wyrok w 3-pokojowej celi w więzieniu w Skien. Ma do dyspozycji pokój do nauki, salę gimnastyczną i kuchnię, dostęp do telewizji i gier wideo.  

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY