Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Hipokryzja PO w sprawie TVP

Satyra
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Satyra obrazkowa.

Satyra obrazkowa. / Rysunek: Jan Bodakowski

PO zbiera podpisy pod społecznym projektem ustawy o likwidacji TVP Info. Partia Tuska swoją aktywność uzasadnia tym, że TVP za czasów PiS stało się instrumentem propagandy PiS. Jest to prawda. Można nawet powiedzieć, że TVP stało się za czasów PiS instrumentem tak prostackiej propagandy, że nie da się oglądać tej stacji, o ile nie jest się ortodoksyjnym wyznawcą PiS.

Zrozumiałe jest to, że PiS przejął kontrolę nad TVP i wykorzystuje tę stację do celów propagandowych. Gdyby tego nie zrobił, świadczyłoby to o totalnej głupocie. Oceniając jednak PiS-owską propagandę w TVP, należy stwierdzić, że jest ona kiepska, bo dociera tylko do fanów PiS, którzy i tak będą zawsze na PiS głosować – podczas gdy celem propagandy powinno być przekonanie niezdecydowanych lub przeciwników.

By przekaz dotarł do niezdecydowanych i przeciwników trzeba stworzyć pozory dyskusji, a tych w TVP nie ma. Wydarzenia komentują oficerowie fronty propagandowego PiS i tylko oni. Pozory obiektywizmu sprawiłoby to, gdyby wśród nich byli publicyści prawicowi – a dla nich w TVP od 6 lat nie ma miejsca. Nawet gdy pojawi się jakiś głos rewizjonistyczny – to z TVP jest wywalany jak wypadku Pospieszalskiego czy Ziemkiewicza, bo w TVP jest miejsce tylko dla tych, którzy zrozumieli konieczność dziejową absolutnego wspierania PiS (jak Andruszkiewicz czy Kowalski).
Hipokryzja PO w sprawie TVP polega na tym, że za rządów PO było tak samo. Dla PO TVP było obiektywne, gdy razem z TVN było TVPO, a nie jest obiektywne, gdy jest TVPiS. TVP zawsze było rządową telewizją, instrumentem propagandy władzy, więc PO nie ma prawa, by grać dziś rolę pierwszej cnotki.


Jan Bodakowski

Satyra obrazkowa.
Satyra obrazkowa.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY