Marszałek Grodzki straci immunitet? “Poddam się rzetelnej procedurze”

Dodano   2  
  Loading
Tomasz Grodzki

Tomasz Grodzki / fot. Adrian Grycuk Wikimedia Commons

Marszałek Tomasz Grodzki stwierdził w środę, że nie ma żadnych oporów w sprawie poddania się procedurze uchylenia immunitetu.
  • Marszałek Senatu Tomasz Grodzki dobrowolnie podda się procedurze uchylenia immunitetu.
  • O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu prokuratura poinformowała 22 marca. Wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala w Szczecinie.
  • Pod koniec kwietnia Grodzki powiedział, że poprawiony wniosek „będzie procedowany normalnym trybem”.
  • Zobacz także: Kraska o mutacji Delta: “Wymaga odporności 85-90 proc. społeczeństwa”

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki został zapytany na konferencji prasowej, kiedy będzie głosowany wniosek o uchylenie mu immunitetu, złożony kilka miesięcy temu przez prokuraturę. Grodzki straci immunitet?

„Sprawę przekazałem panu marszałkowi Borusewiczowi, żeby nie być osobiście zaangażowanym”

– powiedział Grodzki.

„Jestem całkowicie otwarty. Nie mam żadnych oporów przed poddawaniem się rzetelnej procedurze”

– zaznaczył marszałek Senatu.

Marszałek Senatu został zapytany, dlaczego sam nie zrzeknie się immunitetu. W odpowiedzi, Grodzki nawiązał do słów marszałek Witek. Apelowała ona, by ci co nie popierają rządu, „honorowo” nie pobierali 500 plus.

Marszałek Grodzki straci immunitet? Jest podejrzany o łapownictwo

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (KO) prokuratura poinformowała 22 marca. Wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Władze Senatu w połowie kwietnia odesłały prokuraturze wniosek z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych. Zdaniem senackich prawników uzasadnienie i treść żądania były niespójne, a wniosek podpisał zastępca prokuratora generalnego, bez zawartego upoważnienia zwierzchnika. Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Wyższej uzupełniony wniosek.

Pod koniec kwietnia Grodzki powiedział, że poprawiony wniosek „będzie procedowany normalnym trybem. Najpierw ocena, czy spełnia wymogi formalne, a następnie, jeśli wniosek będzie pod tym względem poprawny, to trafi do komisji regulaminowej”.

Grodzki wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

„Nigdy nie uzależniałem żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na moją rzecz”

– mówił Grodzki w grudniu 2019 r., gdy tylko pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w Radiu Szczecin.

Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu senatora trafia do marszałka Izby. On, po stwierdzeniu przez senackich ekspertów, czy spełnia warunki formalne skieruje wniosek do Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. Ta, po zbadaniu wniosku, kieruje do całego Senatu swoją opinię w danej sprawie. Senat zadecyduje, czy Grodzki straci immunitet bezwzględną większością głosów.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Aga
Gość
Aga
21 lipca 2021 20:16

Wyrzucić i rozliczyć tego zdrajcę i targowiczanina Grodzkiego za zaproszenie na obrady Senatu przedstawicieli obcych państw usa i izraela. Jakim prawem ten urzedniczyna podjął taka decyzje, jakim prawem dalej sprawuje swój urząd ? Żenująco niskie poczucie moralności reprezentuje ten człowiek.

Kowalski
Gość
Kowalski
22 lipca 2021 03:37

Należy powiesić na mrozie.Mięso skruszeje.

POLECAMY