Włochy. Polityk porównał przepustkę otrzymywaną po zaszczepieniu z Holokaustem

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wpis włoskiego burmistrza.

Wpis włoskiego burmistrza. / Fot. Twitter

Polityk we Włoszech porównał przepustkę otrzymywaną po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi z obozem koncentracyjnym w Auschwitz. Wpis polityka spotkał się z oburzeniem.
  • Wpis wiceburmistrza wywołał oburzenie m.in. przewodniczącej wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello.
  • Wiceburmistrz Riccardo Blengio zmienił „Arbeit macht frei” (Praca czyni wolnym) na włoskie słowa: „Szczepionka czyni wolnym”.
  • Jego zdaniem przywileje dla osób zaszczepionych dyskryminują osoby niezaszczepione.
  • Zobacz także: Akcja szczepień w ciągu kilku tygodni może stanąć w miejscu

Wiceburmistrz miejscowości Bistagno w Piemoncie porównał przepustkę otrzymywaną po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi z obozem koncentracyjnym w Auschwitz. Wpis polityka spotkał się z oburzeniem.

Holokaust w dyskusji o szczepienie

Przewodnicząca wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello odniosła się do wypowiedzi wiceburmistrza. Jej zdaniem Holokaust nie powinien być nigdy przywołany w dyskusji we Włoszech na temat przepustki COVID-19.

Na Twitterze Dureghello zamieściła oświadczenie.

– Różni działacze polityczni przywołują Szoa, by sprzeciwić się Zielonej Przepustce. Nasila się bardzo niebezpieczny klimat nienawiści i nietolerancji. Odwoływanie się do Szoa z taką bezmyślnością to poważny sygnał alarmowy. Niech polityka zacznie łagodzić ton

– wezwała.

„Szczepionka czyni wolnym”

Wiceburmistrz Riccardo Blengio, przeciwnik szczepionek, zamieścił fotomontaż zdjęcia bramy niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Napis „Arbeit macht frei” zamienił na włoskie słowa: „Szczepionka czyni wolnym”.

Porównanie przepustki otrzymanej po zaszczepieniu z Holokaustem wywołało powszechne oburzenie. Blengio w odpowiedzi na krytykę podkreślił, że aktualnie trwa wręcz polowanie na osoby niezaszczepione. Osoby niechętne szczepieniom zostali zepchnięte do roli obywateli drugiej kategorii i są traktowane jak przestępcy.

W jego ocenie przywileje dla osób zaszczepionych dyskryminują osoby niezaszczepione. Według polityka obecnie panuje atmosfera totalitaryzmu. Media, rząd, samorządowcy, sugerują, że wprowadzenie „przepustki” do korzystania z podstawowych praw jest konieczne i pożądane.

Blengio nie zgadza się z oburzeniem, które wywołała jego publikacja. Wytłumaczył, że nie usunął postu na Facebooku, a jedynie zmienił ustawienia konta, ponieważ rozpoczęto przeciwko niemu oszczerczą kampanię.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY