Protest AgroUnii! Utrudniają przejazd na trasie w okolicach Serocka

Dodano   1  
  Loading
Protest rolników

Protest rolników / fot. You Tube/ Polskie Radio Łódź

Protest AgroUnii zablokował przejazd na drodze krajowej nr 91 łączącej się z krajową "12" oraz trasą S8. Ponad 150 ciągników oraz maszyn rolniczych blokuje przejazd koło Serocka w Łódzkiem. Od rana trwa protest rolników AgroUnii.
  • Protest AgroUnii odbywa się na drodze nr 91 w okolicy Srocka. Rolnicy nie blokują drogi, lecz kolumna maszyn rolniczych w wolnym tempie porusza się zajmując część jezdni.
  • Powodem protestu są zdaniem lidera Michała Kołodziejczaka skandalicznie niekorzystne warunki produkcji rolnej w Polsce.
  • Ciągnik prowadzący kolumny na lemieszu miał napis: “Skończyły się obietnice, idziemy na stolicę”
  • Zobacz także: Donald Tusk był “korwinistą”? Zaskakujący wpis Korwina-Mikke

150 ciągników i maszyn rolniczych jedzie w jednolitej kolumnie w stronę Piotrkowa. Ta kolumna ma długość powyżej kilometra. Protest zwolenników AgroUnii nie polega na stałej blokadzie jezdni. Wpływa on na spowolnienie ruchu na drodze nr 91, które ma potrwać kilka godzin.

Powody protestu wyjaśniał lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Chodzi o skandalicznie niekorzystne z powodów m.in. ASF warunki produkcji rolnej.

“Mojego dziadka, który zbudował nowy dom, po roku mieszkania w nim wyrzucili Niemcy. Dzisiaj z nowych gospodarstw, bardzo dobrze doinwestowanych wyrzuca nas Morawiecki, wyrzuca nas Kaczyński, wyrzuca nas beznadziejna opozycja, która nie upomina się o nas”

– mówił Kołodziejczak.

Szef AgroUnii mówił też o umyślnym pozbawianiu rolników znaczenia i podmiotowości. Wymienił na to dwa sposoby.

“Jeden sposób to chore przepisy, którymi nas gnębią, a drugi – oddawanie naszej hodowli zwierzęcej korporacjom. To nie politycy za chwilę będą nas walili pod kręgosłupie, a korporacje”

– podkreślał Kołodziejczak.

Ta niechęć do polityków nie tylko prezentowana jest w słowach rolników, ale także ją widać. Ciągnik prowadzący kolumny na lemieszu miał napis: “Skończyły się obietnice, idziemy na stolicę”. W tej chwili protest AgroUnii oddala się jednak od Warszawy.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Jarek
Gość
Jarek
20 lipca 2021 15:15

Wreszcie ktoś mówi prawdę o sytuacji rolników w Polsce i roli sprzedajnych polityków.

POLECAMY